Yaşı müsait olanlar hatırlar. Gaziantep denilince siyasi yönden CHP’nin kalesi denilirdi ve seçimlerde bu ispatlanırdı.

 Şimdi ne oldu da Gaziantep, AKP’nin kalesi oldu? Elbette bu güzel şehrimiz adeta mülteciler kampı haline getirildi ve de göç alan bir il oldu.  Ama bu CHP yetkililerinin ardına saklanacağı bir bahane değil.

Şu anda seçime  60 gün var. Ama hala CHP den bir ses seda yok. Hemen, hemen iddialı veya iddiasız tüm partiler adaylarını açıkladı ve vitrine çıkartıldı. Ama hala, çoğu illerde olduğu gibi CHP den ses seda çıkmıyor. Sanki açıklanacak aday, çeyiz sandığından çıkartılacak bir çeyizlikmiş gibi saklanıyor. Kim bilir belki de hala yetkililer bile Gaziantep te kimlerin aday olacağının farkında ve bilincinde bile değil.

Çok seçmenle konuştum. Bazı yetkililerle de fikir alış verişinde bulundum.

Anladığım kadarı ile, CHP Gaziantep’i gözden çıkartmış vaziyette. Çoğunluğunun kafasına “ Gaziantep te nasıl olsa AKP seçimleri alır “ kanaati yerleşmiş vaziyette.  Şimdi düşünüyorum da, neden kale olan bir şehir birden köle olmuş. Elbette bunda mültecilerin rolü var ama, iddialı olduğunu söyleyen bir partinin yöneticilerinin de biraz gayret sarf etmesi gerekmez mi? Kısacası CHP Gaziantep’te yoksulları oynuyor ve de kılını kıpırdatacak bir yetkiliye bile rastlayamıyorsunuz…