TAG Otoyolu'nda zincirleme kaza! TAG Otoyolu'nda zincirleme kaza!

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesine bağlı Mücahitler Mahallesi’nde bulunan Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mücahitler Ek Binası’nda ve Yavuzeli Devlet Hastanesinde, görev yapan 61 sağlık personeli, akşam yemeğinden sonra zehirlenme belirtileri gösterdi. Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mücahitler Ek Binası ve Yavuzeli Devlet Hastanesi'nde çalışan personel, mide bulantısı, kusma, yüksek ateş ve ishal şikayetleriyle kendi hastanelerine başvurdu. Doktorlar tarafından gıda zehirlenmesi teşhisi konulan personel, tedavi altına alındı.

Yemekler Beylerbeyi Anadolu Lisesi'nden Geldi

Edinilen bilgilere göre, zehirlenmelere yol açan akşam yemekleri, Beylerbeyi Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlandı ve Gaziantep'teki birçok kamu kurumuna dağıtıldı. Menüde pirinç pilavı ve et sote bulunuyordu. Bu yemekler, Şehitkamil ve Yavuzeli bölgesindeki hastanelere gönderilmiş ve 61 sağlık çalışanının zehirlenmesine neden olmuştu.

Gaziantep İl Sağlık Müdürü Durumu Değerlendirdi

Gaziantep İl Sağlık Müdürü Beytullah Şahin, yaşanan olayla ilgili açıklama yaptı. Şahin, “Bugün akşam yemeğinde aynı noktadan hizmet alımı yapılmış olan yemekten yiyen 61 civarında kişinin besin zehirlenmesiyle hastanemize müracaat ettiğini gördük. Gelen vakaların büyük kısmı Ersin Arslan Hastanemizin acil biriminde müdahale edildi. Geriye kalanların bir kısmı da Yavuzeli Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Toplam 61 civarında sağlık çalışanımız etkilendi. Sağlık çalışanlarımızın tedavileri yapıldı. Hastanelerimizin acil birimleri rahat. Kapatılan herhangi bir acil birimi yok. Tedaviler devam ediyor. Serumları tedavileri veriliyor. Durumu ağır olan hastamız da yok. Durum kontrol altında. Yemeğin yapıldığı yerle ilgili hem Tarım İl Müdürlüğü ekipleri hem Halk Sağlığı ekiplerimiz numune alımı işlemlerine başladılar. Onunla ilgili çalışmalar da ayrıca yürütülüyor” şeklinde konuştu.

Olay sonrasında, yemeklerin hazırlandığı yerle ilgili incelemeler başlatıldı ve Gaziantep Tarım İl Müdürlüğü ile Halk Sağlığı ekipleri tarafından numune alımı yapıldı.

Kaynak: Fatma Gültekin