Gaziantep’te Sema Ahmet Danış Ortaokulu öğrencisi A.Ç.’nin intihar girişimi kentte gündem oldu. A.Ç.’nin ailesi kızlarının okul yönetiminde mobbing ve baskı gördüğü bu nedenle intihar girişiminde bulunduğu iddiasında bulunurken olayla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden açıklama geldi.

MOBBİNG İDDİALARI YALANLANDI

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Gazete27’ye yapılan açıklamada, ‘’ İlimiz Şehitkamil  İlçesi’nde bulunan Sema Ahmet Danış Ortaokulu Okulu öğrencisi A.Ç., 21.03.2024 Perşembe günü okul çıkışında evine gittikten sonra intihar girişiminde bulunmuştur. İntihar olayı ile ilgili okuldan aldığımız bilgilere göre, öğrencimizin okula telefonla geldiği sınıf arkadaşları tarafından okul müdürü A.K y‘a iletilmiştir. Müdür yardımcısı tarafından yapılan incelemede A.Ç. adlı öğrencimizin okula telefon ile geldiği tespit edilmiştir.’’

TUTANAKLA TESLİM EDİLDİ

Meriç, intiharları gündeme taşıdı: "Çaresizlik intihara sürüklüyor" Meriç, intiharları gündeme taşıdı: "Çaresizlik intihara sürüklüyor"

‘’Öğrencinin babası Bektaş Ç. aranarak okula davet edilmiş, babasına tutanak ile telefon teslim edilmiştir.  Öğrenci akşam eve gittikten sonra, babası Bektaş Ç. okul müdürünü arayarak çocuğunun evde intihar ettiğini ifade etmiştir. Konu ile ilgili inceleme soruşturma başlatılmıştır’’ ifadeleri yer aldı.

MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrenciye yönelik mobbing ve baskı iddialarının gerçeği yansıtmadığı bilgisini de paylaştı. Olayla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Müfettiş görevlendirmesi yapıldı. Okula giden Müfettişler tarafından ifadeler alındığı, soruşturmanın geniş kapsamlı olarak devam ettiği bildirildi.

Editör: Barış Kaya