Türkiye’nin en büyük ihracat şehirlerinden olan Gaziantep, 2023 yılını 10,5 milyar dolarlık ihracatla kapattı. 6 Şubat 2023 tarihinde Asrın Felaketi’ni yaşayan Gaziantep, tüm olumsuzluklara rağmen kısa sürede toplanarak 6.sıradaki yerini kordu.

İSTİHDAMDA LİDER

Türkiye’nin lokomotif illeri arasında yer alan Gaziantep, 250 binden fazla sayıda kişiye istihdam sağlıyor. Türkiye’deki OSB’ler arasında istihdamda lider konumda bulunan Gaziantep OSB, üretimin önemli göstergelerinden olan elektrik tüketiminde de liderliği bırakmıyor.  OSBÜK'ün açıkladığı verilere göre, Gaziantep OSB Ocak ayında elektrik tüketiminde yüze 12,06'lık bir payla ilk sırada yer aldı.

"Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına" ziyaretler 200 bin kişiye yaklaştı "Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına" ziyaretler 200 bin kişiye yaklaştı

EN FAZLA TÜKETİM GAOSB’DE

Türkiye genelinde en çok elektrik tüketilen ilk 10 Organize Sanayi Bölgeleri de belli oldu. Buna göre Gaziantep OSB, yüzde 12,06'lık bir payla birinci sırada yer aldı. Gaziantep'i yüzde 6,28 ile Osmaniye OSB, yüzde 3,87 ile Adana Hacı Sabancı OSB, yüzde 3,86 ile Çerkezköy OSB, yüzde 3,19 ile Manisa OSB takip etti. 

Muhabir: AYHAN DUMAN