Çöp, bitki, meyve ve benzeri yiyecek artıklarının üzerinde gezinen küçük sineklerin yanı sıra evinizi istila eden böceklerden hızla kurtulmak için ihtiyacınız olan pratik çözümleri sizlerle paylaşıyoruz...

Minik sineklerin en sık görüldüğü yer artık, kötü kokulu sıvılar ve katı yiyeceklerdir. Evinizin bir yerinde açıkta yiyecek bıraktığınızda sinek sorunları daha sık ortaya çıkar. Evinizin köşelerinde bekleyen sinek ve böcekler pencerelerden ya da dışarıya açılan küçük açıklıklardan girebilirler ve bir süre eve hakim olduktan sonra daha sonra oradan ayrılmak zor olacaktır. Küçük sineklerden ve haşerelerden kurtulmanın en temel malzemesi hiç şüphesiz sirkedir. Ancak size uygulayabileceğiniz farklı pratik çözümler sunuyoruz...

Böcekler sedir kokusundan hoşlanmazlar. Çünkü; sedir yağını suyla seyreltip sprey şişesiyle evin köşelerine püskürtün. Böceklerin nerede ortaya çıktığını tespit edip ilaçlama yaparsanız daha olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Küçük Sineklerden Nasıl Kurtuluruz?

- Öncelikle sirkenin yarısını bir kaseye koyuyoruz. Yarısına kadar sirkeyle doldurulmuş kabın ağzını streç filmle kapatın. Tam ortasına küçük bir delik açın. Sinekler sirke kokusuna dayanamazlar ve deliklerden içeri girerler. Bir kere içeri girdiler mi çıkamıyorlar.

Yapay zeka SimSimi tehlikesi! SimSimi nedir, nasıl kullanılır? Yapay zeka SimSimi tehlikesi! SimSimi nedir, nasıl kullanılır?

-Sineklerin meyvelerin üzerinde gezinmesinin en kolay yolu, orta boy bir kavanozun içine birkaç parça eski meyve koymaktır. Üzerine bir fincan kahve ve sirke ekleyin. Bir kağıt parçasını huni şeklinde katlayın. Veya gerçek bir huni kullanabilirsiniz. Kağıdı gösterildiği gibi kavanozun içine yerleştirin. Koku, sinekleri huniye çekecektir. Sinek için bir çıkış yolu neredeyse imkansızdır.

- Reçel kabına sirkenin yarısını ekleyin. Birkaç damla sıvı bulaşık deterjanı ekleyin. Sirke kokusunun çektiği sinekler kabın içine düşecektir. Sinekler ve böcekler genellikle yüzey gerilimi nedeniyle su üzerinde yürüyebilirler ancak sabunun varlığından dolayı yürüyemeyecekler ve batma, boğulma tehlikesiyle karşı karşıya kalacaklardır.

Editör: Ebru Kont1