SSK, Bağ-Kur ve EYT kapsamındaki milyonlarca emeklinin, seçimlere kısa bir süre kala maaşlarında beklenen zam, büyük bir beklenti yaratıyor. Hükümetten gelen açıklamalar, geçim sıkıntısı çeken emeklileri sürekli bir beklenti içerisine sokuyor. Emekliler, eğer zam yapılacaksa bir an önce gerçekleştirilmesini talep ederek, kendilerinin seçim malzemesi olarak kullanılmamasını istiyorlar.

Dolar ve Euro Güne Nasıl Başladı! İşte 15 Nisan 2024 Güncel Döviz Kurları Dolar ve Euro Güne Nasıl Başladı! İşte 15 Nisan 2024 Güncel Döviz Kurları

Daha önce emekli maaşlarına yapılacak zammı kesin bir dille reddeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomik göstergelerin iyi olduğuna dair açıklamalarıyla, emekli maaşlarına yapılacak seyyanen zamma ilişkin iddiaları tekrar gündeme getirdi. AK Parti çevrelerinde, emeklilere 5 bin TL seyyanen zam yapılacağı yönünde söylentiler dolaşıyor.

Gazeteci Fatih Portakal, emeklilere yönelik bir kulis bilgisini paylaştı. Buna göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakın zamanda bir seyyanen zam açıklaması yapabileceği belirtiliyor. AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin'in, emeklilere yönelik çalışmaların olduğunu ve Cumhurbaşkanı'nın bu konuyu kamuoyu ile paylaşacağını ifade ettiği aktarılıyor. Bu açıklamanın ne zaman yapılacağı konusunda ise çeşitli ihtimaller mevcut; seçim öncesi ya da sonrası olabileceği üzerinde duruluyor.

Editör: Ebru Kont1