Son yılların en popüler makyaj trendlerinden biri olan “No makeup makeup”, cilde makyaj yokmuş hissi vererek doğal bir görünüm sağlıyor. Özellikle yazın sıcak günlerinde, sabahın erken saatlerinde ve yorgun geçen günlerin ardından hayat kurtarıcı olabilen bu trend, cildin kendi güzelliğini ortaya çıkarmayı hedefliyor.

Peki, bu doğal makyaj nasıl yapılır ve hangi ürünler kullanılmalıdır? İşte en kusursuz ve pürüzsüz ten görünümüne ulaşmanın yolları:

Baş dönmesi, nefes darlığı bu hastalığın habercisi! Baş dönmesi, nefes darlığı bu hastalığın habercisi!

Doğal makyajın adımları

  Makyaja başlamadan önce cildinizi temizleyip nemlendirin. Ardından cilt tipinize uygun bir makyaj bazı kullanarak teninizi hazırlayın.

İnce yapılı, hafif ve kremsi bir fondöten veya BB krem kullanın. Ürünü nemli bir makyaj süngeri veya fırça ile yavaş yavaş yedirerek uygulayın.

Cilt lekeleri ve göz altı için hafif dokulu, yüksek kapatıcı etkili bir kapatıcı kullanın. Kapatıcıyı göz pınarlarına doğru uygulayarak doğal bir görünüm elde edin.

Cilt tonunuzla uyumlu, hafif bir allık seçin ve yanaklarınıza doğal bir sıcaklık katın.

Natürel tonlarda bir far kullanarak gözlerinizi belirginleştirin. Göz pınarlarına açık tonlarda far uygulayarak daha büyük görünmelerini sağlayın.

Kaşlarınızı doğal bir görünümle dolgunlaştıracak bir kaş kalemi kullanın. Kirpiklerinize ise doğal bir maskara uygulayarak makyajınızı tamamlayın.

Dudak renginize uygun bir ruj veya parlatıcı kullanarak makyajınızı sonlandırın.

No Makeup’ın püf noktaları:

Transparan pudra ile ten makyajınızın kalıcılığını artırabilirsiniz, ancak doğal duruşu kaybetmemek için az miktarda uygulamalısınız.

Kaş kalemi seçerken doğal bir görünüm sağlayan ürünler tercih edin.

Allığı saç diplerine doğru uygulayarak doğal bir ışıltı katabilirsiniz.

Eyeliner kullanacaksanız, kirpik diplerini belirginleştirecek ince bir çizgi yeterlidir.

Rujunuzu iki kattan fazla sürmeyin, doğal görünüm için yeterli olacaktır.

Kaynak: HABER MERKEZİ