CHP Gaziantep’te listelerle ilgili yaşanan kriz, soruna neden oldu. CHP Genel Merkezinin liste Şehitkamil Belediye Meclis listesi ile ilgili aday listesini hazırlama görevini Şehitkamil Belediye Başkan Adayı Umut Yılmaz ve ekibine vermesi, kadın ve gençlik kotasının yanı sıra listelerde kontenjan uygulanması ile ilgili karar parti içinde krize neden oldu.

ŞEHİTKAMİL İLÇE YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ

Listelerin YSK’ya teslim edilmesinin ardından CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Hurşit Yıldırım ve İlçe yönetimi duruma tepki göstererek görevlerinden istifa etti. Şehitkamil İlçe Yönetiminin ardından İl Başkanı Reis Reisoğlu’nun ve yönetiminin de istifa kararı aldığı bilgisi gündemde bomba etkisi yaratmıştı.

İL YÖNETİMİNDEN BEKLENEN HABER GELDİ

Gaziantep AK Parti'de İstifa Depremi! Gaziantep AK Parti'de İstifa Depremi!

Şehitkamil İlçe Başkanlığının ardından İl yönetiminden de beklenen haber geldi. CHP Gaziantep İl Başkanı Reis Reisoğlu ve 20 İl yöneticisi, aldıkları karar ile istifa etti. CHP Gaziantep’te İl ve İlçe Yönetimlerinin istifasını

İŞTE İSTİFA EDEN İSİMLER:

Reis Resioğlu, Mustafa Karadağ, Ali Yalçın, Zeki Baran, Hüseyin Arpat, Feyzullah Yolcu, Ali Köse, Mirkan Bulgan, İlhan Cem, Fatma Melis Uzunkodalak, Kemal Gürsel, İbrahim Kaya, Ali Yıldız, Döne Şahin, Mert Titiz, Hasan Deniz, Murat Süzgün, Bünyamin Özdemir ve Muhittin Büdeyri…

İL VE İLÇEYE KİM ATANACAK?

Reisoğlu ve Yönetiminin istifasının ardından gözler İl ve ilçe yönetimlerine atanacak isimlere çevrildi. İl Başkanlığı için avukat Önder Alkurt’un adı anılırken, Şehitkamil İlçe Başkanlığı için henüz bir isim telaffuz edilmedi.

Muhabir: AYHAN DUMAN