Kalp ve İç Hastalıkları alanında uzman olan Prof. Dr. Canan Karatay, doğal yaşamın önemini vurguladığı son açıklamasında, keçi sütünden yapılan bir sabunu favori ürünü olarak tanıttı. Bu sıra dışı tercihiyle dikkat çeken Karatay, keçi sabununun sağladığı faydaları detaylarıyla açıkladı. İşte, Karatay'ın önerdiği bu mucizevi sabunun hikayesi...

Canan Karatay, son açıklamasında, keçi sütünden yapılan sabunu favorisi olarak öne çıkardı. Antioksidan bakımından zengin keçi sütünün, cilt bariyerini yenilediğini belirten Karatay, bu sabunun akne ve sivilceleri azalttığını vurguladı. Ayrıca, uyku sırasında göz çapaklarında biriken akar benzeri sorunları giderdiğini ifade etti. Karatay, özellikle yeni annelerin ve bebeklerin kıyafetlerinin bu sabunla yıkanmasını önerdi, çünkü bebek cildinin çok hassas olduğunu dile getirdi.

Gençlerde kalp krizi ve pıhtı gibi sorunları tetikleyen ne? Gençlerde kalp krizi ve pıhtı gibi sorunları tetikleyen ne?

YASTIĞINIZIN İÇİNE KOYARSANIZ...

Keçi sütü sabununun egzama ve dermatit gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan doğal bir ürün olduğunu belirten Karatay, İbn-i Sina'nın şifa kitabında beyaz kıyafetlerin keçi sabunuyla yıkanmasını tavsiye ettiğini aktardı. Kimyasal ürünlerin neden olduğu çeşitli sağlık sorunlarını önlediğini de belirtti.

Yatak yastığına bir parça keçi sütü sabunu koymanın faydalarını da paylaşan Karatay, bu sabunun cilt bariyerini yenilediğini ve iltihaplanmış yaraları hızla temizlediğini ifade etti. Ayrıca, çamaşırların dokularını yumuşak tuttuğunu ve ev içindeki mikrop toz oranını azalttığını söyledi. Sinirleri uyararak solunumu rahatlattığını ve daha iyi uyku sağladığını da belirtti.

Editör: Fatma Gültekin