Bitkiler, eve, bahçeye ve bulundukları her ortama estetik bir dokunuş katar. Eğer evde bitki yetiştirmeyi seviyorsanız, size harika önerilerimiz var. Bereket, şans ve iyi enerji getirdiğine inanılan bu bitkileri evinizin içine, balkonunuza veya hatta ofisinize yerleştirebilirsiniz. İşte o bitkiler... 

SUKULENT

Kuzey Afrika kökenli bir sukulent olan Crassula, finansal enerjiyi artırdığına inanılan bir bitkidir. Yeşil yaprakları büyümeyi simgeler ve özellikle yeni ev veya iş açılışları için popüler bir hediye seçeneğidir. Feng Shui'ye göre, evin doğu tarafına yerleştirildiğinde aile huzuru ve sağlığı destekler. Kuzeydoğuda servet ve şans, batıda ise yaratıcılık ve çocuklara şans getireceğine inanılır. Bu özellikleriyle Crassula, hem estetik hem de manevi açıdan evinizin vazgeçilmezi olabilir.

ALEO VERA 

Sukulent cinsinden olan aleo veranın iyi şans ve pozitif enerji yaydığına inanılır. Yapraklarındaki jelin iyileştirici etkisi vardır. 5 derecenin altını tolere edemez. Bu yüzden kış aylarında evin içinde bakılması gerekir. Afrika'da aloe vera bitkisinin yaprakları, şans getirmesi için kapı girişlerine asılır.  

Bu yöntemle hazımsızlığa son! Bu yöntemle hazımsızlığa son!

ORKİDE 

Şık görünümü ile bulunduğu ortamı renklendiren orkidenin sevgi ve aşkta iyi şans getireceğine inanılır. Evdeki enerji akışını düzenler. Feng Shui'ye göre mevcut ilişkileri güçlendirirken doğru insanları hayatınıza çekmeye yardım eder. 

ŞANS BAMBUSU 

Şans bambusu, isminden anlaşıldığı gibi bolluk ve bereketin sembolüdür. Cam vazoda suyun içerisinde yetiştirilir. Doğrudan güneş ışığını sevmez. Suyunu 15 günde bir değiştirmeniz ve vazoyu yıkamanız gerekir. Canlılığı ve yaşam enerjisini etkilediğine inanılır. 

BİBERİYE

Mis gibi kokusuyla evi toksinlerden arındıran biberiye, evdeki enerjiyi artırır. Aydınlık bir yere konumlandırılmalıdır. Toprağı kurumadan, haftada 1-2 kez sulamanız gerekir. Elde ettiğiniz biberiyeleri yemeklerde de kullanabilirsiniz.

YASEMİN 

Mayıs'tan Ekim'e kadar çiçek açan yasemin çiçeği, güzel kokusuyla pozitif enerjiyi artırır. Stresi azaltır. Aile içindeki ilişkilerin kuvvetlenmesine yardımcı olduğuna inanılır.

BARIŞ ÇİÇEĞİ 

Havayı temizleyen bitkilerden biri olan Barış çiçeği, yarı gölge alanları sever. Sakin ve dingin bir uyku uyumanıza yardımcı olabilir. Manevi ve fiziksel olarak iyi enerjiyi artırır.

Kaynak: HABER MERKEZİ