Bekçi alımı için başvuru yapacak adayların belirli şartları sağlaması gerekiyor. Bu şartlar arasında TC vatandaşı olma, en az 18 en fazla 55 yaşında olma, sağlık sorunları bulunmama, il/ilçe sınırları içinde ikamet etme, adli sicil kaydının temiz olması ve güvenlik soruşturmasının olumlu geçmesi gibi kriterler yer alıyor. Ayrıca, en az ilkokul mezunu olma şartı da aranıyor.

Bekçi-1

İŞKUR üzerinden yapılan bekçi alımlarında, özel sektöre yönelik olarak çeşitli pozisyonlar için başvurular alınıyor. Başvuruda bulunacak adaylar için belirtilen meslekler arasında Çarşı ve Mahalle Bekçisi, İnşaat / İşyeri Bekçisi ve Kır Bekçisi gibi seçenekler bulunuyor. Başvuru şartları ilanlarla birlikte değişebileceğinden, başvuracak adayların ilgili ilanlardaki şartları dikkatlice incelemesi tavsiye edilir. İlanlar düzenli olarak İŞKUR tarafından güncellenmektedir.

Dolar ve Euro güne nasıl başladı? Dolar ve Euro güne nasıl başladı?

İş arayanlar bekçi alımlarını yakından takip ediyor. En son bilgilere göre, Polis Akademisi Başkanlığı ve EGM ile birlikte yeni bir bekçi alımı planlanıyor. Şu anda, bekçi alımı için başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden alınıyor, ancak bu alımlar özel sektöre yönelik. Kamuya yapılacak bekçi alımı için detaylar henüz netleşmedi.