Sokak hayvanları yasa tasarısında önemli değişiklik! Sokak hayvanları yasa tasarısında önemli değişiklik!

Yönetim Kurulu'nun bu hareketli toplantı maratonuna ilk durağı olarak Samsun ev sahipliği yapacak. Bu girişimle birlikte, yerel basının karşılaştığı sorunlar daha geniş bir platformda ele alınacak ve çözüm odaklı adımlar atılacak.

11-13 Temmuz tarihlerinde yerel basın temsilcileri ile bir araya gelmek için Samsun’da olacaklarını belirten Anadolu Basın Birliği Genel Başkanı M.Bora Zor, “ Ekonomik sıkıntılar, yeni internet yasası, basını kontrol altına almaya yönelik yeni uygulamalarla boğuşan Anadolu Basını, görevini yerine getiremez hale geldi. Ama artık bir çözüm üretmek gerekiyor. Yoksa yakında Anadolu Basını diye bir şey kalmayacak. Biz inanıyoruz ki çözümü yine, Anadolu’nun bağrından çıkan Anadolu Basın Birliği üretecektir.” şeklinde konuştu.

Çözüm önerilerinin takipçisi olacağız

Anadolu basınının sorunlarına kimsenin kulak kabartmadığını dile getiren Zor, “ Ne yazık ki Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu’nda görev yapan sektörümüzün temsilcileri, sorunlarımızı dile getirmekten son derece uzaklar. Sektörü temsil etmek için kurulmuş federasyonlar, çözümden bihaber. Çünkü Anadolu basınının sıkıntılarına yabancılar. Biz bu ortamda Anadolu’nun bağrından kopan, 50 yıllık geçmişe sahip bir dernek olarak çözüm için yola çıktık. Artık her ay bir şehirde toplanarak, yerel basın temsilcileri ile bir araya geleceğiz. Bu doğrultuda ilk toplantımızı 11-13 Temmuz tarihleri arasında Samsun’da yapacağız. Meslektaşlarımızla bir araya geleceğiz, şehirdeki kurumlardan sektör ile ilgili düşüncelerini dinleyeceğiz. Daha sonra bu ziyaretlerimizden elde ettiğimiz verilerden oluşturacağımız raporumuzu, yetkili kurumlara teslim edeceğiz. Anadolu basınının dile getirdiği talep ve çözüm önerilerinin takipçisi olacağız. Samsun’da gerçekleştireceğimiz ilk toplantıya, bu şehirdeki bütün meslektaşlarımızı bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi