Alevi Kültür Dernekleri Gaziantep Şubesi Başkanı Yılmaz Demirdelen ve Yönetimi, Genel Merkez kararıyla görevden alınmıştı. Görevden alınma kararı sonrası Gaziantep Şube Başkanlığı görevine Hasan Çolak atanmıştı.

GÖREVDEN ALINMA KARARI MAHKEMEYE TAŞINMIŞTI

Görevden alınan Demirdelen karar sonrası mahkemeye başvurmuş, mahkemeden ise yürütmeyi durdurma kararı verilmişti. Mahkeme kararı sonrası Gaziantep’e gelen Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Seher Şengüllü Yılmaz, burada bir basın açıklaması düzenlemişti. Yılmaz, ‘’ Gaziantep kamuoyunun da yakından takip ettiği Alevi Kültür Dernekleri Gaziantep şubesi üzerinden bir takım yalan ve yanlış haberler yapılarak algı operasyonları yürütülmektedir. Tam da bu sebeple Alevi Kültür Dernekleri Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak toplantımızı bugün Düztepe cemevimizde yaptık. 16.12.2023 tarihinde Düztepe Cemevi ve Yunus Emre Cemevlerimizin Denetiminde mali verilerin ibraz edilmemesi, gerçek ve doğru olmayan birtakım evrakların beyan edilmesi neticesinde Genel Merkez olarak şubemizde görevli bu kişileri görevden alarak yerlerine geçici bir yönetim tayin ettik’’ ifadelerini kullanmıştı.

ÇOLAK BAŞKAN SEÇİLDİ

Aradan geçen süreçte Alevi Kültür Dernekleri Gaziantep Şubesi’nde geçtiğimiz hafta sonu Olağanüstü Genel Kurul gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimlerde Alevi Kültür Dernekleri Gaziantep Şube Başkanlığına Hasan Çolak seçildi.

Gaziantep'te Restoran'daki Yüksek Fiyatlar İsyan Ettirdi Gaziantep'te Restoran'daki Yüksek Fiyatlar İsyan Ettirdi

Muhabir: YASEMİN ANKAY