Türkiye'nin istihdam ve elektrik tüketimi bakımından en büyük Organize Sanayi Bölgeleri arasında yer alan Gaziantep OSB, ihracat performansıyla da dikkat çekiyor. Bu başarılarının yanı sıra, 6'ncı OSB için başlatılan çalışmalar da sürüyor.

Bozgeyik’ten Fedaioğlu’na anlamlı hediye Bozgeyik’ten Fedaioğlu’na anlamlı hediye

6'NCI OSB'YE YOĞUN İLGİ

Haziran ayının başında 6'ncı OSB için arsa tahsisleri gerçekleştirildi. Cengiz Şimşek'in de katıldığı kura törenlerinde, 5 bin ile 50 bin metrekare arasında değişen büyüklüklerde arsalar yatırımcılara tahsis edildi. Kuraların çekilmesiyle birlikte tüm gözler, bu yeni bölgenin faaliyete geçirileceği zamana çevrildi.

GAZİANTEP OSB'DE YENİ BÖLGEYE ALTYAPI MÜJDESİ

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi (OSB) genişlemesi kapsamında, Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Şimşek, 6'ncı OSB'nin planlamalarının tamamlandığını ve bölgeyi sanayicilere açmaya hazır olduklarını açıkladı. Şimşek, "Kamulaştırma ve imar planı çalışmalarını tamamladık. Sanayicilerimiz için yer tahsislerine başladık, Ağustos ayı içerisinde de alt yapı çalışmalarına başlanacak ve bölge yatırımcılara sunulacak. Bir yıl içinde 6'ncı OSB'de üretimin başlayacağını öngörüyoruz." ifadelerini kullandı.

SANAYİCİLERE DESTEK ÇAĞRISI

Ekonomik zorluklar karşısında sanayicilerin desteklenmesinin önemine değinen Şimşek, sanayi sektörünün önünün açılmasının ve müteşebbis ruhunun canlı tutulmasının gerekliliğine vurgu yaptı. "Bu ekonomik iklimde sanayicinin yatırım yapması zor ama üreticiyi desteklememiz, yatırımcının önünü açmamız lazım. Müteşebbislik ruhu öldürülmemeli. Yatırım yapan sanayicilerimize teşekkür ederim. Biz sanayiciye yatırım yapılacak ortamı sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Hükümetimizin yatırım ortamını düzenlemek için aldıkları kararlar neticesinde yatırımların artacağını düşünüyorum" dedi.

Kaynak: Fatma Gültekin