Gaziantep’te Hareketli Saatler! Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier Protesto Edildi Gaziantep’te Hareketli Saatler! Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier Protesto Edildi

Bazı işletmelerin dini bayramlarda kapalı olacağını hatırlatarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bayram tatiliyle ilgili müjdeli haberi verdiğini belirtelim. Özellikle, yıllık izinlerini bayram tatiliyle birleştirmeyi planlayanlar, Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olup olmadığını merak ediyorlar. Açıklamalara göre, bayram tatili öncesindeki pazartesi ve salı günleri için 1.5 gün idari izin uygulanacak.

2024 Ramazan Bayramı, 10 Nisan Çarşamba günü başlayıp, 12 Nisan Cuma günü sona erecek. Bayram öncesindeki 9 Nisan Salı günü, Arefe günü olarak yarım gün sayılacak. Kamu çalışanları için, hafta sonu izinleri ve alınacak 1.5 günlük idari izinle birlikte, bayram tatili 9 güne uzatılmış olacak.

Ancak, özel sektör çalışanları için durum farklı. İdari izin, yalnızca devlet memurlarını kapsayan bir uygulamadır. Bu nedenle, özel sektör çalışanlarının resmi bayram tatili 9 gün sürmeyecek, ancak yıllık izinlerini bu döneme denk getirebilirlerse, tatillerini uzatabilirler.

Editör: Fatma Gültekin