Uzmanlar ise telekomünikasyon şirketlerinin ismi kullanılarak yapılan bu aramalara karşı dikkatli olunması gerektiğini vurguluyor.

Kahramanmaraş ve Gaziantep'teki deprem korkuttu! Kahramanmaraş ve Gaziantep'teki deprem korkuttu!

Tüketiciler, bazı numaralardan aranarak internet aboneliklerinin sonlanacağı söyleniyor ve daha avantajlı kampanyalar ve fırsatlar sunuluyor. Ancak, bu aramaların gerçek olmadığı ve vatandaşları mağdur ettiği belirtiliyor.

Tüketici Birliği Federasyonu, bu tür asılsız aramalara karşı tüketicileri uyarıyor. Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Altay, abonelik sözleşmesinin feshedilmesi nedeniyle tüketicinin tahattüdün bitmediği halde cayma bedeli ödemek zorunda kaldığını ifade ederek, vatandaşların bu tür aramalara karşı dikkatli olmalarını ve gerektiğinde İET sistemiyle mesajları engellemelerini öneriyor.

Bilişim Uzmanı Osman Demircan ise asılsız aramaların tehlikelerine dikkat çekerek, "Bu tür aramalara dikkate alınmamalı ve mutlaka şirketin resmi numaralarını arayarak doğru bilgi alınmalıdır" dedi. Demircan, vatandaşların bu tür dolandırıcılık girişimlerine karşı dikkatli olmalarını ve gerektiğinde yetkililere başvurmalarını önerdi.

Editör: Muharrem Türkoğlu