Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ, bağlı ortaklığı olan Zorlu Enerji Dağıtım AŞ'nin hisselerinin tamamını, Palmet Enerji AŞ'ye satmaya karar verdi.

13 Şubat 2024'te imzalanan hisse alım anlaşması ile, Trakya Bölgesi Doğal Gaz Dağıtım A.Ş., Gazdaş Gaziantep Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. ve Zorlu Doğal Gaz Tedarik Ticaret A.Ş.'nin iştirak hisselerine sahip olan Zorlu Enerji Dağıtım AŞ'nin hisseleri Palmet Enerji AŞ'ye devredilecek.

YÖNETİM KURULU ÜYESİ SELEN ZORLU MELİK’TEN İLK AÇIKLAMA

Zorlu Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Selen Zorlu Melik, "2006 yılından beri büyük bir özveriyle büyüttüğümüz Doğal Gaz Dağıtım Şirketlerimizi bugün PALMET'e devrediyoruz. Şirketlerimizin büyüme sürecinde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza ve yöneticilerimize teşekkür ediyor, bu anlaşmanın her iki taraf için de hayırlı olmasını temenni ediyorum." dedi.

"YATIRIMLARIMIZI GÜÇLENDİRMEYE DEVAM EDİYORUZ"

Zorlu Enerji CEO'su Sinan Ak ise, "Zorlu Enerji olarak yenilenebilir enerji ve elektrifikasyon odaklı yatırımlarımızı güçlendirmeye devam ediyoruz. Gaz dağıtım faaliyetlerimizi yenilenebilir enerjiye odaklanmak üzere devrediyoruz. Bu anlaşmanın ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz." şeklinde konuştu.

“HEDEFLERİMİZE ULAŞMAMIZI DESTEKLEYECEK”

PALMET Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Doğanay Samuray da, "PALMET Enerji, yüksek tüketim hacimli dağıtım bölgelerini operasyon alanına dahil etmek ve doğal gaz ticaret zincirini güçlendirmek amacıyla Zorlu Enerji Dağıtım AŞ'nin hisselerini satın alıyor. Bu stratejik adım, uzun vadeli büyüme ve sürdürülebilirlik hedeflerimize ulaşmamızı destekleyecektir." dedi.

Genç Girişimcilerin Fikirleri, Gaziantep’te Hayata Geçiriliyor Genç Girişimcilerin Fikirleri, Gaziantep’te Hayata Geçiriliyor

Zorlu Enerji ve PALMET Enerji arasındaki hisse satışı süreci başlatılmış olup, 3 lisans bölgesi, 2 il ve 32 ilçede 1 milyon aboneye hizmet veren PALMET Gaz Grubu, Türkiye'de doğal gaz ticaretinin yaklaşık %10'unu yönetiyor.

Editör: Fatma Gültekin