Fenerbahçe'nin Türk spor tarihinde unutulmaz bir iz bırakan ve milli bir zaferin simgesi haline gelen General Harington Kupası'nın büyülü hikayesi beyaz perdeye taşınıyor. Film, dönemin önde gelen isimlerine hayat veren oyuncuların kostümleri ve özel olarak uygulanan makyaj sürecinin detaylarını titizlikle ortaya koyuyor.

Fatma Şahin, Yavuzeli ve Araban Projelerini Paylaştı! Fatma Şahin, Yavuzeli ve Araban Projelerini Paylaştı!

Filmde Mustafa Kemal Atatürk'ü canlandıran başarılı oyuncu Yiğit Özşener'in makyajını, İran asıllı ünlü özel efekt makyaj tasarımcısı Babak Eskandari gerçekleştirdi. Heykeltıraşlık tekniğiyle kalıp çıkarma, silikon ve protez parçalarla kalıbı oluşturma, boyama, aksesuarların hazırlanması gibi süreçleri kapsayan makyajın hazırlık aşaması 6 hafta sürerken, makyajın sanatçıya uygulama işlemi ise beş saatte tamamlandı.

Ayrıca, kostümler askeri kostüm danışmanlarının gözetiminde, gerçeğe uygun bir şekilde hazırlandı ve üretildi. Kostümler için Ferruh Karakaşlı ile işbirliği yapıldı. Kalıp, kesim, materyal seçimi, renk tonu gibi detaylar büyük bir hassasiyetle, orijinalleriyle birebir örtüşecek şekilde hazırlandı.

16 Şubat’ta vizyona girecek olan ve yönetmenliğini Abdullah Oğuz’un üstlendiği Zaferin Rengi filmi, oyunculukları, dekor, makyaj ve kostüm tasarımlarıyla da izleyiciyi bir asır öncesinin İstanbul’una götürecek.

Editör: Ceyda Nur Öner