Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yaptığı açıklamada, "Müracaatta bulunan vatandaşlarımız 'Gelir/Aylık/Ödenek Talep Belgesine' ek olarak sunulması gereken '3201 Sayılı Kanuna Göre Aylık Talebinde Bulunanlara Mahsus Beyan ve Taahhüt Belgesini' artık e-Devlet üzerinden verebilecek" dedi. Bu uygulama ile sigortalılar, emekli aylığı için başvuruda bulunurken gereken belgeleri daha kolay ve hızlı bir şekilde tamamlayabilecekler.

Gaziantep'te doğal gaz yardım başvuruları ne zaman başlıyor Gaziantep'te doğal gaz yardım başvuruları ne zaman başlıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yurt dışı borçlanması yaparak aylık bağlanması müracaatında bulunan sigortalıların işlemlerinin kolaylaştırılabilmesi için e-Devlet üzerinden yeni bir işlem başlattıklarını bildirdi. Bu yeni işlem sayesinde sigortalılar, yurt dışı borçlanması yaparak emekli aylığına hak kazanma süreçlerini daha hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilecekler.

Bakan Işıkhan, "Müracaatta bulunan vatandaşlarımız 'Gelir/Aylık/Ödenek Talep Belgesine' ek olarak sunulması gereken '3201 Sayılı Kanuna Göre Aylık Talebinde Bulunanlara Mahsus Beyan ve Taahhüt Belgesini' artık e-Devlet üzerinden verebilecek" ifadelerini kullandı.
Vatandaşlar daha ayrıntılı bilgiyi "https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tahsis-talep-taahhut-beyan" adresinden ulaşabilecek.