Gaziantep Üniversitesi geçme notu kaçtır? Gaziantep Üniversitesi geçme notu kaçtır?

Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alanda Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere üç ayrı oturumda gerçekleştirilen sınav, 8-9 Haziran tarihlerinde tamamlandı. Sınavın ardından ÖSYM, soru ve cevap kitapçığını yayımlayarak adayların puan hesaplamalarına başlamalarına olanak tanıdı. Şimdi ise gözler, sonuçların açıklanacağı güne çevrildi.

YKS ne zaman açıklanacak?

YKS Sınavının hemen ardından ÖSYM, tüm adayların erişimine açık şekilde soru ve cevap kitapçıklarını yayımladı. Bu sayede adaylar, verdikleri cevapları kontrol ederek tahmini bir puan hesaplama şansı buldular.

ÖSYM'nin önceden ilan ettiği takvime göre, 2024 YKS sonuçlarının 17 Temmuz'da açıklanması bekleniyor. Önceki yıllarda bazı sınav sonuçlarının beklenenden erken açıklandığına şahit olunsa da, bu yıl için henüz böyle bir durumun gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda resmi bir açıklama yapılmadı.

Sonuçların açıklanmasının ardından başlayacak olan üniversite tercih süreci başlayacak ve  adayların kariyer yollarını belirleyecek önemli bir dönemeç olacak.

Kaynak: Haber Merkezi