Bu gecikme, yolcular arasında büyük bir hayal kırıklığı ve rahatsızlık yarattı. Hukukçu ve yazar Fikri Akyüz de tepkisini sosyal medya hesabından dile getirdi.

Ajet Uçağı Rotar

Şu an Erzurum havalimanındayım. Sabiha Gökçen Havalimanına 20.20'de kalkması gereken Anadolu Jet (AJet) uçağı 23.05'te kalkacak. 2 saat 45 dakika rötar mı olur? Bu ne biçim iş görmektir? Hukukçu Yazar Fikri Akyüz tepki gösterdi Benim ve diğer yolcuların asabını bozmaya ne hakkınız var? Yaşlı insanlar dahil şu an Erzurum Havalimanında yorgun argın bekliyoruz. Uçağımız niye gelmiyor? Yoksa voleybolcu Ebrar'ı almaya mı gitti? (!)" diyerek sert eleştirilerde bulundu.

Fikri Akyüz

Birçok yolcu da sosyal medyada benzer tepkilerini paylaştı. "Benim ve diğer yolcuların asabını bozmaya ne hakkınız var?" diyen yolcular, özellikle yaşlı insanların da dahil olduğu bir grup yolcunun Erzurum Havalimanı'nda uzun süre yorgun bir şekilde bekletilmesine isyan etti.

GAGİAD’ın 31’inci yıl coşkusu! GAGİAD’ın 31’inci yıl coşkusu!

Geçmişte yaşanan benzer sorunlar da hatırlanarak, Anadolu Jet'in bu tür durumlarda sorumluluklarını yerine getirmemesi eleştirildi. Özellikle dün gece Gaziantep yerine Adana'ya inmek zorunda kalan AJET firmasının yolcu uçağı, bugün yine bir krize sebep oldu. Bu durum, havayolu şirketlerinin operasyonel zorlukları ve yolcular üzerindeki olumsuz etkileri konusunda endişeleri artırdı.

0B4D70D9 Da7B 4708 9Cb5 Cb1Bfa0Ebf05

Anadolu Jet firmasından henüz resmi bir açıklama gelmediği için, yolcuların uçağın gecikme sebebini öğrenme konusundaki sabrı giderek azalıyor. Ancak bazı yolcular alaycı bir tavırla, "Uçağımız niye gelmiyor? Yoksa voleybolcu Ebrar'ı almaya mı gitti?" gibi tweetler atarak tepkilerini dile getirdiler.

Editör: Muzaffer Başaran