Türk sinemasının efsanevi isimlerinden Bahar Öztan, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Kolon kanseriyle uzun bir süredir mücadele eden ve daha önce 3 kez kanseri yenen Öztan, 61 yaşında aramızdan ayrıldı. İskenderun'da 11 Ağustos 1962'de doğan Bahar Öztan, sinema kariyerine reklam filmlerinde başladı ve Şaşkın Milyoner filmiyle büyük çıkış yakaladı. Fotoromanlarda da adından sıkça söz ettiren Öztan, Yeşilçam'ın sevilen oyuncularından biri olarak anıldı.

Kariyeri boyunca sahne ve dizi teklifleri alan Bahar Öztan, İzmir Fuarı'nda Bülent Ersoy ve Seda Sayan gibi ünlülerle halk konserlerinde çalıştı. Aynı zamanda 1991'de Bodrum'da Spring Otel'i işletmeye başladı. Yıllar sonra 1999'da Prens Prenses Anaokulu'nu açtı. ABD'ye giderek uzun süre orada yaşayan Öztan, 2007'de İstanbul'a geri döndü. Son olarak 2011'de NutriFin reklam filmiyle ekrana dönen Öztan, sinema ve müzik alanındaki yeteneğiyle unutulmaz bir iz bıraktı.

Bahar dizisinin Bahar’ı (Demet Evgar) kiminle evli, eşi kim, çocuğu var mı, sevgilisi kim? Bahar dizisinin Bahar’ı (Demet Evgar) kiminle evli, eşi kim, çocuğu var mı, sevgilisi kim?

Ünlü oyuncunun üzücü kaybından dolayı sevenlerine başsağlığı diliyoruz...

Editör: Tülay Kara