Yerel Seçimlere sayılı günler kala Gaziantep’te siyaset kızışıyor. Siyasi partiler seçim çalışmalarını son sürat sürdürürken, Araştırma şirketleri tarafından Yerel Seçimlere ilişkin anket sonuçları da birer birer yayımlanmaya başladı.

ANKET SONUÇLARI PEŞ PEŞE GELDİ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine ilişkin iki farklı anket ve seçim tahmini sonucu yayımlandı. Yayımlanan sonuçlarda 31 Mart Yerel Seçimlerinde AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin’in ipi göğüsleyen isim olacağı sonuçlarına yer verildi.

SER- AR YEREL SEÇİMLER TÜRKİYE HARİTASINI YAYIMLADI

Ser Araştırma (SER-AR) tarafından Yerel Seçimler Türkiye Haritası yayımlandı. Yayımlanan haritada, aralarında Gaziantep’in de bulunduğu çok sayıda ilde seçimleri nasıl şekilleneceğine dair yapılan anketler sonucunda kazanacak partilere yer verildi. 18 Mart tarihine kadar yapılan anketler sonunda oluşan haritada Gaziantep dikkat çekti.

GAZİANTEP’TE KİM ÖNDE?

Tokat'ta Korkutan Depremler! 3 İlçede Okullar Tatil Edildi Tokat'ta Korkutan Depremler! 3 İlçede Okullar Tatil Edildi

Yayımlanan haritada, AK Parti Sarı, MHP Turuncu, CHP Kırmızı, DEM Parti Mor, Yeniden Refah Partisi. Yeşil, çalışmaların devam ettiği iller ise Beyaz renk ile gösterildi. 31 Mart Yerel Seçimlerinde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı için AK Parti Adayı Fatma Şahin, CHP Adayı Muzaffer Ertürk, İYİ Parti Adayı Yaşar Sağlam, YRP Adayı Şükrü Yılmaz, DEM Parti Adayı Selman Tutumlu, DEVA Partisi Adayı Ekrem Kurt, Saadet Partisi Adayı Ahmet Cengiz başta olmak üzere 29 isim aday oldu.

AK PARTİ ÖNDE

SER-AR tarafından yayımlanan Yerel Seçimler Türkiye Haritası’nda Gaziantep’te önde olan partide belli oldu. Yerel Seçimlerde artık son viraja girilen bu günlerde yayımlanan Yerel Seçimler Türkiye Haritası’nda Gaziantep, AK Parti’nin önde olduğunu ifade eden sarı renk ile gösterildi.

SER-AR’DAN AÇIKLAMA

SER-AR’dan yapılan açıklamada, ‘’18 Mart tarihine kadar yapılan araştırmalar sonucunda il bazında önde olan partiler. Olası adaylıktan çekilme, birleşme durumları üzerine 28 Mart tarihinde harita güncellenecektir. Kesin sonuçlar değildir’’ ifadeleri yer aldı.

Muhabir: AYHAN DUMAN