MHP Karkamış Adayı Tiryaki'den Polat ile ilgili flaş açıklama! MHP Karkamış Adayı Tiryaki'den Polat ile ilgili flaş açıklama!

 ORC Araştırma Şirketi, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Gaziantep ile ilgili Yerel Seçim Anket Sonuçlarını yayımladı. 25-27 Ocak tarihleri arasında 1960 kullanıcı ile gerçekleştirilen ankette, ‘’Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hangi adaya/Partiye oy vermek istiyorsunuz?’’ sorusunu yöneltildi.

 ŞAHİN AÇIK ARA BİRİNCİ

 Araştırmada Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin, CHP, DEM, İYİ Parti, YRP, Diğer ve Kararsızlara ilişkin veriler yer aldı. Buna göre AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin, ORC’nin araştırmasında rakiplerine büyük fark atıyor.  ‘’Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hangi adaya/partiye oy vereceksiniz?’’ sorusuna katılımcıların yüzde 50,9’u Fatma Şahin yanıtını verdi.

 CHP ADAYINA DESTEK VERENLERİN ORANI YÜZDE 21

 Araştırma sonunda CHP adayına destek vereceklerini açıklayanların sayısı yüzde 21,1, DEM Parti adayı yüzde 6,2, İyi Parti Adayına yüzde 4,3, YRP adayına yüzde 2,5, diğer partilere yüzde 2,8 destek çıktı. Kentte kararsızların oy oranı ise yüzde 12,2 oldu.

 GAZİANTEPLİLER ŞAHİN’DEN MEMNUN!

 Araştırmada Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’den memnuniyet oranları da soruldu. Buna göre, Gazianteplilerin yüzde 54,5’i Fatma Şahin’i başarılı buluyor. Ankete katılanların Yüzde 31,6’sı Şahin’i başarısız bulurken, yüzde 13,9’u ise ne başarılı ne başarısız olarak bulduklarını belirtti.

Muhabir: AYHAN DUMAN