Sıcak yaz günlerinde artan terleme, kötü kokuya ve hem kişisel hem de çevresel rahatsızlıklara yol açabilir. Bu nedenle, terlemeyi nasıl azaltacağınız hakkında bilgi sahibi olmak, pek çok kişinin ilgisini çeker. Neyse ki, terleme sorununu büyük ölçüde azaltacak basit ve etkili yöntemler mevcut. İşte, 'Bu kadar kolay mıydı?' diyeceğiniz terlemeyle başa çıkma yöntemleri... 

TERLEMEYİ ÖNLEMENİN 2 BASİT YOLU

Yaz aylarında yükselen sıcaklıklarla birlikte terleme sorunu da pek çok kişi için can sıkıcı bir hal alabiliyor. Bu problem, kötü koku gibi istenmeyen durumlara yol açabiliyor. Ancak, terlemeyi azaltmanın beklenenden çok daha basit yöntemleri var. İşte, kolayca uygulayabileceğiniz iki etkili yöntem...

VÜCUDU TEMİZ TUTMAK

Düzenli banyo yapmak, ter ve kötü kokularla mücadelede önemli bir adımdır. Banyo sırasında antibakteriyel sabunlar kullanılabilir veya çay ağacı yağı, aloe vera ve salatalık gibi doğal malzemeler tercih edilebilir. Bu ürünler, cildi temiz tutmanın yanı sıra, ferahlık sağlar.

HİNDİSTAN CEVİZ YAĞI

Cilt bakımının vazgeçilmez ürünlerinden olan Hindistan cevizi yağı, ter kokusunu önlemede de etkili bir alternatif olabilir. Banyodan sonra uygulanan Hindistan cevizi yağı, cildi nemlendirirken aynı zamanda hoş bir koku bırakır ve ter kokusunu engellemeye yardımcı olur.

Uzmanlar aşırı et tüketimi konusunda uyardı! Uzmanlar aşırı et tüketimi konusunda uyardı!

NOT

Bu yöntemlerin çoğu kişi için etkili olabileceği gibi, bazı durumlarda alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Herhangi bir sağlık sorunu yaşamamak için doğal yağlar ve diğer ürünleri kullanmadan önce bir sağlık uzmanına danışmak en iyisidir. Bu basit adımlarla, sıcak yaz günlerinde terleme sorununu minimize edebilirsiniz.

Kaynak: HABER MERKEZİ