1977'de bu kurumdan mezun olan Levent, Türk tiyatrosuna uzun yıllar hizmet vermiş bir sanatçıdır. 1982'de Seynan Levent ile evlenmiş ve bu evlilikten bir oğlu ve bir kızı olmuştur.

Bahar dizisinin Bahar’ı (Demet Evgar) kiminle evli, eşi kim, çocuğu var mı, sevgilisi kim? Bahar dizisinin Bahar’ı (Demet Evgar) kiminle evli, eşi kim, çocuğu var mı, sevgilisi kim?

1994 yılında Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olarak görev yapmış, Türkiye'de sanata ve tiyatroya büyük katkılarda bulunmuştur. "Sanata Evet" projesi gibi önemli çalışmaları hayata geçiren Levent, tiyatro eğitimi ve dramatik sanatlar konusunda Türkiye'de önemli bir figürdür. Çeşitli üniversitelerde "Yaratıcı Oyunculuk" dersleri vermiş, uluslararası tiyatro buluşmalarında ve atölye çalışmalarında yer almıştır.

Tamer Levent, radyo ve televizyon programlarına katkıda bulunmuş, belgesel projeleri gerçekleştirmiş ve drama atölyeleri yönetmiştir. Aynı zamanda birçok tiyatro oyununda oyuncu ve yönetmen olarak görev yapmış, televizyon dizilerinde ve sinema filmlerinde rol almıştır.

"Yalı Çapkını" dizisinde Kont Ziya karakteriyle izleyici karşısına çıkan Levent, "Sakla Beni" dizisindeki Kont Ziya rolü ile de tanınmaktadır. Sanatçı, sahne sanatlarına olan tutkusu, oyunculuk yeteneği ve sanata katkılarıyla tanınan bir isimdir. Tamer Levent, Türkiye'nin tiyatro ve dramatik sanatlar alanında yetiştirdiği değerli sanatçılardan biridir.

Editör: Ebru Kont1