Yemek pişirmek ve su kaynatmak için kullanılan ev eşyalarından biri olan ocak ne yazık ki aynı zamanda en çok kirlenen ve kir tutan alandır. Yemekten sonra batık bir sobanın temizlenmesi zordur. Haydi gelin temizliğinizi olabildiğince kısa ve stressiz hale getirelim.

Gaziantep’te 17 Nisan 2024 Elektrik Kesintisi Yaşanacak Bölgeler Gaziantep’te 17 Nisan 2024 Elektrik Kesintisi Yaşanacak Bölgeler

Fırınınızı temizlemenin en kolay yolu!

Soba yüzeyi yağla kaplandığında, çıkarmak için kimyasallar kullanın. Ancak ocaktaki çizikler ve parlaklık azalacaktır. Bunu önlemek için sobanızı doğal yollarla temizleyin. Aynı zamanda en eski yöntemlerden biri olan bu muhteşem ve doğal yöntemi sizler için derledik.

Ocaktaki tüm ocakları kapatın ve sıcak tutun, çünkü kuru bir yüzeyin temizlenmesi çiziklere neden olabilir ve kuru yiyeceklerin çıkarılmasını kolaylaştırabilir. Bir kovaya bir bardak beyaz sirke, bir yemek kaşığı soda tuzu ve bir bardak limon suyu koyun.

Karışımı bir sprey kutusuna yerleştirin. Sıkıştırıp 5 dakika kadar bekledikten sonra ıslak süngerle silin. Daha sonra kurutun. Sobanızı zamanla temiz tutmak için beyaz sabunu bir kovaya rendeleyin, sirke ekleyin ve ocağınızı silin. Yiyecekler ocakta kurumadan bu uygulamaları yapın.

Editör: Ebru Kont1