İPhone kullanıcıları dikkat! İPhone kullanıcıları dikkat!

"Vibes" kelimesi, özellikle sosyal medya paylaşımlarında kullanılan ve genellikle olumlu hissiyatları ifade eden popüler bir terimdir. "Good vibes" ifadesi, iyi ve olumlu enerjiyi belirtirken; "good vibes only" terimi, sadece pozitif enerjinin hoş karşılandığı durumları vurgular. "Positive vibes" ise genel olarak pozitif ve iyimser duyguları ifade eder. "Summer vibes" ise yaz mevsiminin rahatlık ve neşe dolu atmosferini yansıtan bir ifadedir. Bu terimler, sosyal medya kullanıcıları arasında yaygın olarak benimsenmiş ve sevilmiş etiketler arasında yer alır.

GOOD VİBES ONYL NE DEMEK?

Only good vibes kalıbı "sadece iyi hisler, sadece yapıcı düşünceler" gibi anlamlara gelir. Bu kalıp, kötü düşüncelerden ve negatif enerjiden kaçınarak yalnızca iyi düşünce ve duygulara yönelmeyi ifade eden bir mottodur. Kalıbı oluşturan kelimelerden only "sadece"; good "iyi, güzel"; vibes" duygular, titreşimler" anlamlarına gelir.

POSITIVE VIBES NE DEMEK?

Positive vibes kalıbı ise "olumlu etki, pozitif duygular" gibi manalar taşır. Bu da tıpkı only good vibes gibi olumlama amacıyla kullanılan bir kalıptır. Öte yandan, sosyal medyada yapılan paylaşımlarda "burada kötü hislere yer yok, yalnızca güzel hisler var" gibi anlamlar da çıkarılabilir.

SUMMER VİBES NE DEMEK?

Vibes sözcüğü bulunduğu cümleye duygular, hisler, titreşimler ve enerjiler gibi anlamlar katar. Cümlede kullanım örnekleri şu şekildedir:

''I'm getting bad vibes from him" - Ondan kötü bir elektrik alıyorum.

''I'm not really getting a good vibe from her'' - Ondan gerçekten iyi enerjiler almıyorum.

Kaynak: Haber Merkezi