Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Çınar Kaymakamlığı Tarafından Kutbettin Arzu Bilgi Evi ve Akademi Lise'nin Açılışı Yapıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Çınar Kaymakamlığı tarafından, merhum eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu'nun adının verildiği Bilgi Evi ve Akademi Lise'nin açılışı için bir tören düzenlendi.

Vali Su: Hizmetlerimizle Bakan Arzu'nun İsmini Yaşatıyoruz

Vali Ali İhsan Su, törende yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde birçok hizmetin gerçekleştirildiğini belirterek, açılışla birlikte rahmetli Bakan Arzu'nun ismini yaşatmayı amaçladıklarını söyledi.

Çınar'da Hizmetler Hız Kesmiyor

Gaziantep’te İmzalar Eğitim İçin Atıldı Gaziantep’te İmzalar Eğitim İçin Atıldı

Çınar ilçesinde gerçekleştirdikleri önemli hizmetleri de aktaran Vali Su, "Son 4 yılda Çınar'da yaklaşık 550 kilometre asfalt, 67 bin metrekare kilitli parke yaptık. Oyun grupları, basketbol potaları, sahalar ve tarihi Zerzevan Kalesi'nde karşılama merkezi gibi projelerle Çınar'ın gelişimine katkı sağladık. Turizmin ilçede gelişmesi için önemli adımlar atıyoruz. Yarım olimpik yüzme havuzu inşa ettik ve gençlik merkezleri ile 2 yeni halı saha projemiz devam ediyor. Ayrıca, kütüphane yapımına başlayacağız. Yani her alanda, her noktada hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Bu hizmetler sadece Çınar ile sınırlı kalmıyor, il genelinde de devam ediyor." şeklinde konuştu.

Önemli İsimlerin Konuşmaları

Programda, Çınar Kaymakamı Muhammed Fatih Günlü, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Sait Yaz ve Tarımsal Strateji ve Politika Geliştirme Merkezi (TARPOL) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mehdi Eker de birer konuşma gerçekleştirdiler.

Açılış Törenine Kalabalık Katılım

Konuşmaların ardından Vali Su ve beraberindekiler, "Kutbettin Arzu Bilgi Evi ve Akademi Lise"nin açılışını gerçekleştirdiler. Törene, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, eski Bakan Arzu'nun ailesi, öğretmenler ve öğrenciler de yoğun katılım sağladı.

Editör: Muharrem Türkoğlu