1. Battaniyesiz Uyumak


Ağır bir battaniyenin altında uyumanın rahatlığı hiçbir şeyle kıyaslanamaz ancak belinizi inceltmek istiyorsanız, yatağa battaniyesiz gitmek sizin için daha iyi olabilir. Daha düşük sıcaklıklarda uyuduğunuzda metabolizmanız hızlanır ve dinlenirken daha fazla kalori yakarsınız. Geceleri daha serin koşullar, vücudunuzun gereksiz kan şekerinden kurtulmasını ve daha fazla kalori yakmasını sağlayan sağlıklı kahverengi yağ miktarını da artırır.

2. Daha Fazla Uyuyun


Kalorileri saymak ve spor salonunda saatler geçirmek kesinlikle forma girmenize yardımcı olabilir ancak bu fazla kiloları vermenin en etkili yollarından biri daha fazla uyumaktır. Çalışmalar, her gece fazladan bir saat uyumanın fazla çaba harcamadan günde 270 daha az kalori almanıza yardımcı olduğunu gösteriyor. Bu da bir yılda yaklaşık 9 kiloluk bir kilo kaybı anlamına gelir.

3. Uyumadan Önce Protein Karışımı İçin


Aç karnına yatmak sizi gece ayakta tutabilir ve yeterince uyumamak aslında kilo almanıza neden olabilir. Yatmadan önce yiyebileceğiniz birçok sağlıklı ve besleyici atıştırmalık vardır ve protein karışımı bunlardan biridir. Protein, karbonhidrat veya yağdan daha termojenik olduğundan vücudunuzun onu sindirerek daha fazla kalori yakmasına neden olur.

Çevre dostu evlere rağbet arttı! Çevre dostu evlere rağbet arttı!

4. Uyku Bandı Takmak


Geceleri ışığa maruz kalmak sadece uykunuzu bölmekle kalmaz, vücudunuzun daha fazla yağ depolamasına da neden olabilir. Karanlıkta uyuyanların obez olma olasılığı, en aydınlık odalarda uyuyanlara göre %21 daha azdır. Yatak odanızda tamamen karanlık olmasını sağlayamıyorsanız, günün herhangi bir saatinde neredeyse tamamen karanlık sağlayabilen rahat, kaliteli bir uyku maskesi seçin.

5. Aç Yatmayın


Daha az kalori tüketmek kilo kaybına neden olurken akşam yemeğini atlamak tam tersi bir etkiye neden olabilir. Kalori alımınızı aniden azalttığınızda vücudunuz otomatik olarak açlık moduna geçer ve kalorileri korumak için metabolizmanızı yavaşlatır. Yatağa aç gitmemeniz gerekirken, karnınızı tok tutmanız da vücudunuza bir fayda sağlamayacaktır. Uyumadan önce büyük bir öğün yemek yerine fazla yemekten kaçınmak ve daha iyi uyku uyumak için küçük, sağlıklı ve besleyici bir atıştırmalık tercih edin.

Sağlıklı Yaşam Tarzı ile Hedeflerinize Ulaşın


Daha fazla uyuyarak sağlıklı bir şekilde kilo vermek, bu basit değişikliklerle mümkündür. Sağlıklı yaşam tarzı değişiklikleri ile hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Haber Merkezi