CHP Şehitkamil Belediye Meclis Üyesi Yahya Atar, Meclis üyeliği için aday adaylık başvurusunda bulunmuştu. 4 Şubat’ta yapılan Ön Seçimde 195 delegenin oyunu alan Atar, hazırlanan listede 17.sırada yer bulmuştu.

27.SIRAYA YAZILDI

20 Şubat günü CHP Şehitkamil Belediye Meclis Listesi’nin İlçe Seçim Kuruluna teslimi öncesi listede yaşanan değişimlerden Atar’da payını aldı. CHP Şehitkamil Belediye Meclis Aday Listesine 27.sırada yer verildi. Aynı zamanda Şehitkamil Belediye Başkan Adayı Umut Yılmaz’ın kontenjan listesinde 3.sırada yer alan Atar, sosyal medya hesabı üzerinden sert açıklamalarda bulundu.

KİMLER TARAFINDAN YAZILDIĞI BELİRSİZ LİSTE…

Yahya Atar, ‘’ Kıymetli yol arkadaşlarım 6 Şubat tarihinde yapılan parti içi ön seçimlerde delege yoldaşlarımın tercihi ile 195 eşit oyla 17. sıraya geldim ancak sebebini ve nedenini hiçbir il ilçe ve parti yetkilisinin de açıklayamadığı ve sahiplenemediği bir sıralama sonucu 27. sıraya kaydırılmış olduğumu öğrendim. Daha sonra ise tüm bu olanlardan sonra sıralamanın kim ya da kimler tarafından yapıldığı belirsiz bir meclis üyesi listesinde kontenjan 3.sıraya yazıldığımı öğrendim.’’

CHP ve MHP Heyetleri AK Parti Genel Merkezi'nde CHP ve MHP Heyetleri AK Parti Genel Merkezi'nde

SEÇİMDE HER YOL MUBAH DEĞİLDİR

Açıklamalarını sürdüren Atar, ‘’Siyasi yaşamım ve karakterim gereği ön seçimde çıkan sonuca uyumayı daha ahlaki ve etik bulduğumdan kontenjan 3. sıra adaylığından çekildiğimi ve her ne kadarda entrikalarla değiştirilmiş olsa da tercihimi Delegenin belirlediği 27. Sıra ön seçim sonuçlarından yana kullanarak ilçe Seçim kuruluna kontenjan üçüncü sıradan çekildiğimi belirten dilekçemi siz değerli yoldaşlarımla paylaşmak istedim. Seçilmek için her yol mubah değildir. Kamuoyuna ve partili yoldaşlarıma saygılarımla duyurum’’ ifadelerini kullandı.  

Muhabir: AYHAN DUMAN