Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz, belediyenin oluşturduğu güvenilir veri tabanı sayesinde ihtiyaç sahiplerine daha etkin yardım sağlamayı planladıklarını belirtti. Başkan Yılmaz, “Kişilerin nüfus ve gelir durumu göz önünde bulundurularak yapılacak destekleri artırmayı amaçlıyoruz. Kısa süre içinde 20 bin ihtiyaç sahibi haneye destek vermeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.


İHTİYAÇ SAHİBİNE GIDA VE NAKDİ YARDIM


Kurban Bayramı öncesinde yapılan yardımlarla ilgili bilgi veren Başkan Yılmaz, 2 bin 500 ailenin gıda desteği aldığını ve 2 bin 200 aileye nakdi yardım yapıldığını dile getirdi. Ayrıca, başvuruların devam ettiğini ve vatandaşların hem dijital ortamda hem de belediyeye şahsen başvurabileceklerini söyledi.

MÜSİAD Gaziantep'te devir teslim töreni MÜSİAD Gaziantep'te devir teslim töreni

20 BİN AİLEYE ULAŞMAK HEDEFLENİYOR


Başkan Yılmaz, "Şu ana kadar belediyemize 33 bin 500 vatandaşımız başvurdu ve bu başvurular dikkatle incelenmektedir. Kişilerin nüfus ve gelir durumu göz önünde bulundurularak yapılacak destekleri artırmayı amaçlıyoruz. Kısa süre içinde 20 bin ihtiyaç sahibi haneye destek vermeyi hedefliyoruz" şeklinde konuştu ve yardımların artarak devam edeceğini bildirdi.

Editör: Hatice Zengin