Gaziantep’te toplu taşıma hizmeti sunan esnaf, Ocak ayında Büyükşehir Belediyesi’nin kapısını çalmıştı. Ulaşım ücretlerine yapılacak zam için yaklaşan Yerel Seçimler gerekçe gösterilmiş ve esnafa destek sözü verilmişti. Aradan geçen süreçte artan maliyetler karşısında zor günler yaşayan esnaf, bir kez daha Büyükşehir Belediyesi’nin kapısını çaldı.

Fatma Sahin-23

Gaziantep Tüccarlar Kulübü'nden Vali Çeber'e ziyaret Gaziantep Tüccarlar Kulübü'nden Vali Çeber'e ziyaret

ACİL ZAM İSTİYORUZ

Daha önce Gazete27’ye konuşan Gaziantep Minibüsçüler Odası Başkanı Sofu Çolak, esnafın zor durumda olduğunu ve dayanacak gücünün kalmadığını anlattı. Çolak, aylardır zam için beklediklerini aktaran ve bugün Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanvekili Halil Uğur ile bir araya geleceklerini söyledi.  Çolak, ‘’Görüşme için belirli bir saat verilmedi ancak gece yarısı dahi olsa bu görüşmeyi yapmak durumundayız. Esnafın tepkisi her geçen gün artıyor ve dayanacak güçleri kalmadı. Acilen ulaşım ücretlerine taleplerimiz doğrultusunda zam yapılmasını bekliyoruz’’ ifadelerini kullanmıştı.

Son Noktayı Şahin Koyacakzam Pazarlığıseçim Sonrasına Kaldıulaşıma Seçim Ayarı!Zam İsyani Sofu Çolak

BAŞKANVEKİLİ UĞUR ZAM MİKTARINI OLUMSUZ KARŞILADI

Geçtiğimiz Salı günü Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanvekili Halil Uğur ile görüşen Minibüsçüler Odası Başkanı Sofu Çolak ve Oda Yöneticileri umduğunu bulamadı. Ulaşım ücretlerinin yüzde 80’lik zam ile 27 TL’ye yükseltilmesi talebinde bulunan Çolak ve Yönetimi, Başkanvekili Uğur’dan olumsuz yanıt aldı. GBB Başkanvekili Uğur, zam oranının yüksek olduğunu belirterek, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile konunun görüşülmesi tavsiyesinde bulundu.

Son Noktayı Şahin Koyacakzam Pazarlığıbir Zam Da Ulaşımaulaşıma Da Zam Geliyorulaşıma Seçim Ayarı!Ulaşım Zammında Kritik Haftagözler Ulaşıma Yapılacak Zamdaotobüsler (1)

ESNAF, ŞAHİN İLE GÖRÜŞECEK

Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı nedeniyle Ankara’da bulunan GBB Başkanı Fatma Şahin’in kente dönüşünün ardından Çolak ve yönetimi Büyükşehir Belediyesi’nin kapısını çalacak. Şimdi gözler Esnaf ile Şahin arasında yapılacak görüşmeden çıkacak sonuca çevrildi. AYHAN DUMAN