Gaziantep'te ulaşıma zam mı geliyor! Yeni tarife böyle olacak

Yılbaşına sayılı günler kala zam haberleri art arda geliyor. Gaziantep’te toplu taşıma hizmeti sunan esnaf, biniş ücretlerine zam yapılması için harekete geçti. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne başvuran esnaf, yüzde 58 zam talep etti. 

Her gün binlerce yolcunun kullandığı toplu taşıma araçlarında biniş ücretlerine zam yapılması için çalışmalar başlandı. 2023 yılı başında 6 lira 95 kuruş olan biniş ücretleri, akaryakıta gelen peş peşe zamlarla esnafın geçimini sağlayamaz olmuştu. Temmuz ve Ağustos aylarında gelen zamlarla Gazantep’te biniş ücretleri 14 lira 50 kuruşa yükselmişti.

Esnaf, Gbb’nin Kapısını Çaldı

Gaziantep Minibüsçüler Odası, ulaşım ücretlerine zam yapılması için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin kapısını çaldı. Minibüsçüler Odası Başkanı Sofu Çolak, 2024 yılında biniş ücretlerinin yüzde 58 oranında artırılması için talepte bulunduklarını açıkladı.

2023 Yılında 3 Kez Zam Yapıldı

2023 yılı başında 6 lira 95 kuruş olan toplu taşıma ücretlerine yapılan Temmuz ve Ağustos aylarında zam yapılmış, 14 lira 50 kuruşa yükselmişti. Esnafın talebinin karşılanması durumunda 2024 yılında biniş ücretleri 23 TL’ye yükselecek.

Kaynak: AYHAN DUMAN