Olay, saat 20.15 sıralarında İnönü Mahallesi Hakan Caddesi'ndeki bir tütün ürünleri satış dükkânında meydana geldi. Kimlikleri belirsiz maskeli ve motosikletli iki saldırgan, dükkânın önünde durarak el yapımı bir ses bombasını içeri attı. Hemen ardından motosikletleriyle kaçarak izlerini kaybettirdiler. Patlamanın etkisiyle dükkânda ciddi hasar oluştu ve içeride bulunan Şafak A. ve F.S. adlı iki kişi yaralandı.

Istanbul Küçükçekmece Tütün Dükkanı Ses Bombası

Olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılardan Şafak A., sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye sevk edildi. Diğer yaralı olan F.S'nin ise sağlık durumu yerinde tedavi edildi ve hayati tehlikesinin olmadığı bildirildi.

Polis ekipleri olay yerini güvenlik şeridi ile kapatırken, inceleme ekipleri saldırının gerçekleştiği dükkânda delil topladı. Emniyet güçleri şüphelilerin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca, saldırının yaşandığı anlar, iş yerinin yanında bulunan marketin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Tütün Ürünleri Satılan Dükkana Ses Bombası Atıldı 2 Kişi Yaralı

Olayla ilgili konuşan esnaf Vahdet Yılmaz, "Motorlarıyla gelip durdular ve saldırdılar. İş yerinde bulunan arkadaşlar yaralandı, ancak iş yeri sahibine herhangi bir zarar gelmedi" şeklinde konuştu.

İş yeri çalışanı Yonca Türkmen ise, "Eşim, bomba atıldığında içerideydi. Bombanın patlamasıyla birlikte yere yattı. Bu kişilerin peşine düşülmeli ve bulunmalı. Bu saldırıda bir kişi hayatını kaybedebilirdi. Daha önce de arabamı kurşunladılar, tekel bayimizi kurşunladılar. Kim olduklarını bilmiyoruz, çünkü maske takıyorlar. Bize bomba atıyorlar. Yaralanan kişi, müşterimizdi ve şu an hastanede tedavi altında" ifadelerini kullandı.

Gaziantep'te tefecilere kodesi boyladı Gaziantep'te tefecilere kodesi boyladı

Editör: Muharrem Türkoğlu