Sodexo'nun yeni hali Pluxee Türkiye, Great Place to Work Enstitüsü tarafından "2023 Türkiye'nin En İyi İşverenleri" listesine seçildi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, yemek kartı markası Sodexo Avantaj'dan, çalışan deneyimine odaklanan bir HR-tech markasına dönüşen Pluxee Türkiye, iş yeri kültürü ve çalışan deneyimi konusunda uluslararası alanda araştırmalar yürüten Great Place To Work'un belirli standartlara göre belirlediği listeye girdi.

Farklı sektörlerden 600'den fazla şirketin analiz edildiği yarışmanın sonuçları, Trust Index anketine dahil 160 bin çalışanın yanıtlarıyla belirlendi.

Sunduğu zengin ve kişiselleştirilmiş deneyimlerle çalışanların hayatlarını kolaylaştıran Pluxee Türkiye de yarattığı bütünsel çalışma ortamıyla bu listenin üst sıralarında yerini aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Pluxee Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü (CHRO) Feride Düzduran Gündüz, Pluxee'nin insan odaklı kültürü, gelişime verdiği önem ve çalışanlar ile topluma katkı sunma çabalarının, bu listeye girmesinde önemli rol oynadığını belirtti.

Çalışanların işlerinde finansal bir kazancın yanı sıra iş tatmini, kariyer gelişimi, öğrenme ve gelişme fırsatları ile anlamlı ve katılımcı olabilecekleri bir çalışma ortamını önemsediklerini vurgulayan Gündüz, şunları kaydetti:

Çocuklu Ailelere 2000 TL Aile Destek Ödemesi Çocuklu Ailelere 2000 TL Aile Destek Ödemesi

"Bu noktada biz de Pluxee Türkiye olarak çalışma arkadaşlarımızın farklılaşan ihtiyaçlarını ön plana alarak, tüm İnsan Kaynakları (İK) uygulamalarımızı esneklik yaklaşımı ile tasarladık. Esnek hibrit çalışma modelimiz; çalışma saatlerimiz; yan hak uygulamamız PluxeeFlex ve anlık ödül platformumuz OnSpot ve dijital Pluxee Academy ile çalışanlarımızın motivasyonunu artıracak ve gelişimlerini destekleyecek bir ortam yaratıyoruz. Aynı zamanda iş ve özel yaşam entegrasyonunu kolaylaştırmak için insanı odağına alan programlar hayata geçiriyoruz.

Diyetisyen ve psikolog hizmetleri, evde sağlık hizmetleri, yaşama artı değer katacak eğitim ve atölyeler, sosyal sorumluluk projeleri, mentorluk programları, motivasyon etkinlikleri, spor müsabakaları, ile Pluxeelilere anlamlı ve bütünsel bir dünya sunmaya önem veriyoruz. Hep birlikte oluşturduğumuz çalışma ortamımız ve Pluxee kültürümüzle Türkiye'nin En İyi İşverenleri arasında yer almak, bizim için çok değerli. Bundan sonra da çalışanlarımızın merkezde olduğu Pluxee kültürünü çok daha ileriye taşımak ve önce kendi çalışanlarımızdan başlayarak, tüm şirketler için çalışanı mutlu eden bir dünya yaratmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz."

Kaynak: aa