Turkcell iade prosedürü ve detayları:
Türkiye'nin en büyük cep telefonu şirketlerinden Turkcell, milyonlarca müşterisi için bir duyuru yaptı. Turkcell tarafından yapılan açıklamada, kullanıcıların bağlantılarını iptal ettikten sonra hesaplarında kalmış olan TL’leri 2 yıl içerisinde 'Alacak Sorgulama' ve/veya 'TL İade Talep' linkinden sorgulama yaparak talepte bulunabilecekleri belirtildi.

"Vodafone ve Türk Telekom kullanıcıları da benzer fırsatlara sahip":
Türk Telekom hatta sahip olanlar talihi havada yakaladı. Bu kapsamda benzer fırsatların sadece Turkcell'e değil, Vodafone ile Türk Telekom kullanıcılarına da sunulduğu, Vodafone'un çeşitli nedenlerle abonelikleri iptal edilen ön ödemeli abonelerin hesap bakiyelerinin iadesini teklif ettiği açıklandı. İptal tarihi itibariyle 24 ay içinde kayıt olan abonelere para iadesi yapılacağı belirtiliyor. İade talebinde bulunmayan aboneler için kalan bakiye 24 ay süreyle tutulacak ve gerekirse bağlantının Vodafone'a aktarılması için abonenin hesabına otomatik olarak aktarılacaktır.

Amanos Dağlarında  kiraz hasatı Amanos Dağlarında kiraz hasatı

Ancak mobil bağlantısını değiştiren ve kredisini unutan kullanıcıların geriye dönük bir sınırlama süresi olduğundan ve kredilerin en fazla 24 ay iade edileceğinden talepte bulunmalarının önemli olduğunu önemle belirtiriz. 24 ay içerisinde, bu süre içerisinde talepte bulunulması halinde ise 15 gün içerisinde iadenin yapılacağı belirtiliyor.

Editör: Fatma Gültekin