Re-Pie Portföy'ün yeni fonu Artnouve Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (GSYF), Akdeniz çanağının önemli turizm beldesi Bodrum'da sürdürülebilirlik odaklı nitelikli bir yaşam alanı kuracak.

1D9A217F F292 4F32 9402 F1Cfe8442Cf2

Artnouve GSYF'nin Bodrum'daki projesi, son yılların en büyük turizm yatırımlarından biri olarak dikkat çekecek. Sermaye piyasası ürünlerinin tabana yayılması ve kollektif yatırım bilincine örnek olan Artnouve, sürdürülebilirlik vizyonuna sahip şirketlere yatırım yaparak kentsel mekânlar ve yaşam alanları geliştiriyor.

Bu kapsamda, Artnouve GSYF, dünyaca ünlü ultra lüks otel markası Aman'ın Bodrum'daki Amanruya otelini de satın alarak önemli bir adım attı. Bodrum-Demirbükü'nde toplam 400 dönüm üzerinde gerçekleştirilecek olan projede, dünyanın en lüks otel markalarından biri olan Aman'ın da yer alacağı ultra lüks villalardan oluşan bir yaşam kompleksi kurulması planlanıyor.

Re-Pie Portföy Yönetim Kurulu Başkanı Dr. M. Emre Çamlıbel, projenin 250 milyon dolarlık kaynakla kurdukları Artnouve GSYF'nin ilk yatırımı olduğunu belirtti. Çamlıbel, projenin sadece ülkede değil, dünyada da öne çıkan sürdürülebilirlik uygulamalarından biri olacağını vurguladı. Proje, bölgenin bitki örtüsü, kara ve denizdeki canlı yaşamını koruma konusunda hassasiyetle ele alınacak.

D39417D2 92E3 4A5D Bfd2 D0B5E742913F

Alman medyasından övgü: Togg T10X Avrupa yollarına çıkıyor! Alman medyasından övgü: Togg T10X Avrupa yollarına çıkıyor!

Artnouve GSYF'nin Türkiye'nin en büyük girişim sermayesi yatırım fonu olduğunu vurgulayan Çamlıbel, yerli ve yabancı yatırımcılara Türkiye turizminin geleceğine yatırım yapma fırsatı sunduklarını ifade etti. Fonun süresinin 9+1 yıl olarak belirlendiğini belirten Çamlıbel, Bodrum'da yapılacak yeni projenin bölgenin biyolojik çeşitliliğini koruma yanında ekolojik, tarihi ve sosyal zenginliğiyle uyumlu bir sürdürülebilirlik yaklaşımını benimsediğini açıkladı.

Proje, su ve enerji verimliliği ile doğal kaynakların korunması konularında da önemli adımlar atmayı hedefliyor. Yeni yaşam alanı sakinlerinin bu konudaki deneyimlerini en üst seviyeye çıkarmayı amaçlayan proje, Bodrum'un turizm potansiyeline katkıda bulunarak bölgedeki istihdamı artırmayı hedefliyor.