Yaşanan olaylar üzerine açıklama yapan Karadeniz ekibi açıklama yaparak Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ile ilgili sert bildirim yayınladı.. Mavi-Beyazlı kulübün ise bu konuyla ilgili açıklama yapmazken işte Trabzonspor cephesinden yapılan açıklama;

Gaziantep Belediye ile oynadığımız EBBL son 12 turu rövanş karşılaşmasının son saniyelerinde rakip oyuncular tarafından basketbolcularımıza yapılan saldırı kesinlikle kabul edilemez bir davranıştır. Sporun ruhuna ve fair-play anlayışına tamamen aykırı olan bu tür saldırgan davranışlar, hem sporcularımızın güvenliğini tehlikeye atmakta hem de sporun centilmenlik ilkesine gölge düşürmektedir.

Bu bağlamda, Türkiye Basketbol Federasyonu’nu acilen göreve davet ediyoruz. Sorumluların tespit edilip en ağır şekilde cezalandırılması, benzer olayların tekrar yaşanmaması için caydırıcı bir önlemler alınmasını istiyoruz. Sporun birleştirici ve dostane ruhunu koruyabilmek adına bu tarz olayların cezasız kalmaması gerektiğine inanıyoruz.

İsviçre'ye ezici galibiyet İsviçre'ye ezici galibiyet

Trabzonspor olarak oyuncularımızın her zaman yanında olduğumuzu ve bu tür olayların takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz. Basketbolun güzelliklerini yaşamak ve yaşatmak için, fair-play çerçevesinde mücadelemizi sürdüreceğiz. Kamuoyuna saygı ile duyulur" ifadeleri yer verildi.

Muhabir: Spor Servisi