Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden biri olan Tolga Savacı, 60 yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 1993-1995 yılları arasında müzik programı "Coke N Roll"u birlikte sunduğu ve evlilik yaşadığı Aylin Livaneli, eski eşine sosyal medya üzerinden duygusal bir veda mesajı yayınladı.

"BEN HAKIMI HELAL ETTİM, SEN DE ET LÜTFEN"

Aylin Livaneli sosyal medya hesabı üzerinden şu ifadeleri kullandığı bir fotoğraflarını paylaştı:

Cem Yılmaz'ın Tepki Çeken Nafaka Mizahı: "Benimki Nafaka Değil, Madafaca" Cem Yılmaz'ın Tepki Çeken Nafaka Mizahı: "Benimki Nafaka Değil, Madafaca"

“Ben ve ailem dün aldığımız acı haberle çok sarsıldık. Evliliğimizi yürütememiş olmamıza rağmen Tolga’yla birbirimize olan sevgimiz ve saygımız hiç bitmedi. Hep arkadaş kaldık. Çok özel, dürüst, zarif, mert ve Sibel'in dediği gibi savaşçıydı. Kendisi gitti, geriye acı-tatlı anılar, pişmanlıklar ve söylenmemiş sözler kaldı. Tolga’nın güzel oğlu Atilla Toğan’ın, sevgili ablaları Zeynep Savacı ve Sibel Savacı'nın, eşi Nermin Bezmen'in ve biricik oğlunun annesi Özlem İbrahimoğlu'nun başı sağ olsun. Mekanın cennet, biliyorum. Ben sana hakkımı helal ettim, sen de et lütfen. Yattığın yer incitmesin. Elveda.”

ANSIZIN ARAMIZDAN AYRILDI"

Ünlü oyuncunun ablası Sibel Savacı ise, "Güzel ruhlum, koca yüreklim, savaşçı canım kardeşim, dostum, arkadaşım. Tolga Savacı maalesef ansızın aramızdan ayrıldı. Huzur içinde uyu birtanem, değerli, bir tanecik kardeşimiz. Tarifsiz üzgünüz. Değerlerinle, gönlünle tüm varlığınla bu yaşamı bizimle paylaştığın için teşekkür ederiz. Bir tanemiz evladı Atilla'ya, sevgili eşi Nerminciğime, tüm sevenlerine de sabır dilerim. Huzur içinde uyu, yolun ışık olsun Tolgam" ifadelerine yer vermişti.

ÜÇ EVLİLİK

Tolga Savacı, Aylin Livaneli'den ayrıldıktan 11 yıl sonra, 2006-2009 yılları arasında Özlem İbrahimoğlu ile ikinci evliliğini gerçekleştirdi. 2015 yılında ise yazar Nermin Bezmen ile hayatını birleştirerek Amerika'nın New Jersey eyaletinde yaşamaya başladı.

Editör: Fatma Gültekin