THY'nin 'Take-Off 101', 'Take-Off Jr.' ve 'Take-Off Cadet' iş ilanlarıyla uçuş ve yer çalışanı pozisyonlarında da alım yapacağı duyuruldu. Bu gelişmeyle birlikte, THY personel alımı başvuru bilgileri de araştırılıyor. Peki, THY 2024 yılında personel alımı yapacak mı? Başvurular ne zaman başlayacak ve hangi şartlar aranacak? İşte detaylar...

SSGEOS Hollandalı Gökbilimci Deprem Uyarısı SSGEOS Hollandalı Gökbilimci Deprem Uyarısı

THY 5 BİN PERSONEL ALIMI 2024

Türk Hava Yolları (THY) İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, 2024 yılı için yaklaşık 5 bin kişiyi THY ailesine katmayı hedeflediklerini belirtti. İstanbul Teknik Üniversitesi'nin düzenlediği 'Kariyer Zirvesi' etkinliğinde konuşan Çay, şirketin istihdam politikaları ve süreçleri hakkında bilgi verdi. Çay, "Ortaklığımızın büyüme stratejileri doğrultusunda her yıl çalışan sayımızı artırmaya gayret ediyoruz; istihdamı artırma politikalarımızla Türkiye ekonomisine katkı sunmaya çalışıyoruz. 2023 yılında, uçuş ve yer ekiplerinden oluşmak üzere toplam 5.134 çalışanı bünyemize kattık. Bu yıl da yine 2023’te olduğu gibi yaklaşık 5.000 çalışanı ailemize almayı hedefliyor; iştirak şirketlerimizle birlikte takribi 84.000 olan çalışan sayımızı, 10 yıl sonunda 150 bin çalışana ulaştırmayı hedefliyoruz" dedi.

THY, 'Take-Off 101 (Part-Time Öğrenci)', 'Take-Off Jr. (Yeni Mezun ve Lisans Son Sınıf Öğrencileri)' ve 'Take-Off Cadet (Yetiştirilmek Üzere İkinci Pilot Aday Adayı)' programları ile çeşitli pozisyonlarda alım yapacak. Başvurular için son tarihler de belirlendi. Take-Off 101 programı, lisans 3. ve 4. sınıf öğrencilerine öğrenimleri devam ederken, çalışma deneyimi kazanma fırsatı sunuyor. Take-Off Jr. programı ise lisans son sınıf öğrencileri ve yeni mezunlara uçuş kariyerinde başlangıç fırsatı sunuyor. Take-Off Cadet programı ise tüm lisans mezunlarının katılabileceği bir eğitim programı olarak tasarlandı. Başvuru şartları ve detayları THY'nin kariyer sayfasında bulunabilir.

Editör: Fatma Gültekin