Olay, 22 Mayıs Çarşamba günü saat 05.00 sıralarında Sultangazi 75. Yıl Mahallesi'nde yaşandı. İddiaya göre, husumetlilere ait tekstil atölyesinin önüne gelen maskeli ve kapüşonlu 2 kişi, havalandırma penceresinden içeriye pimi çekilmemiş el bombası attı. Saldırıyı gerçekleştiren 2 kişi daha sonra ise olay yerinden kaçtı.

Tekstil Atölyesine El Bombası Atıldı

Sabah saatlerinde iş yerine gelen işçi, atölyeye girdiğinde yerdeki el bombasını fark edince şaşkınlık yaşadı. Durum hemen polise bildirilirken, olay yerine gelen polis ekipleri pimi çekilmemiş el bombasını yapılan inceleme sonrasında kaldırdı. Polis ekipleri, olayı gerçekleştirenleri yakalamak için çalışma başlattı.

İş yeri sahibi Derya Durmaz yaşanan olayı anlatırken, "Küçük çocukları araya koyarak sürekli beni tehdit ettiler. 2 gün önce yine tehdit aldık. 'Bu dükkanı çalıştıramazsın, buralardan gideceksin.' Benim kimseyle bir sorunum yoktu. Bunu başlatan kişi hakkındaki şikayetimden vazgeçmiyorum. Beni korkutmak amacıyla pencereden el bombası atıyor. Pimini tam çekemiyor, buradan içeri atıyor.

Istanbul Sultangazi’de Tekstil Atölyesine El Bombası AttılarBöyle bir şey var mı ya? Bir atölyeye burada insanlar var, nasıl böyle bir şey yapabiliyorsunuz? Benim babam nasıl o toprağın altında çürümüş ise onlar da cezalarını çeksinler. Benim oğlum da cezaevinde ise onlar da kendi cezalarını çeksinler. İçeride işçiler de olabilirdi. Çünkü ben sürekli gece çalışıyorum. Bazen sabaha kadar çalışıyorum. Yani yazık değil mi? Benim sizinle ne sorunumuz olabilir? Ben kendi alnımın teri ile çalışıyorum. Korkutmak amaçlı büyük ihtimal bana gözdağı olarak o bombayı içeriye attılar" şeklinde konuştu.

Olay anı kamerada

Tekstil atölyesi önüne gelen maskeli ve kapüşonlu iki kişiden birisi gözcülük yaparken, diğeri ise pimini çekmeye çalıştığı el bombasını iş yerinin penceresinden içeriye atarken, o anlar iş yerine ait güvenlik kamerasına yansıdı.

Otomobil şarampole yuvarlandı: 2 yaralı Otomobil şarampole yuvarlandı: 2 yaralı

Editör: Muharrem Türkoğlu