Dar gelirli ailelere yönelik çeşitli maddi destekler, devlet tarafından sürdürülmektedir. Bu desteklerden biri olarak bilinen evde bakım maaşı, engelli vatandaşları bakan ailelere düzenli ödemeler yaparak önemli bir sosyal yardım sunmaktadır. Şubat ayında ise bu ödemelerde artış yaşanacak, bu da dar gelirli ailelere yönelik yapılan sosyal yardımların güçlendirilmesi anlamına gelmektedir. Bu destekler, ihtiyaç sahibi ailelere ekonomik destek sağlamayı amaçlayarak, sosyal yardım politikalarının bir parçasını oluşturmaktadır.

EVDE BAKIM MAAŞI KAPSAMINDA YARDIMLAR ARTTI

10 sene çalışarak emekli olmak mümkün, uzman isim o formülü açıkladı, eğer yaparsanız anında emekli olunabilecek 10 sene çalışarak emekli olmak mümkün, uzman isim o formülü açıkladı, eğer yaparsanız anında emekli olunabilecek

Evde Bakım Maaşı kapsamındaki yardımlar artık daha kapsamlı bir şekilde sunuluyor. Devlet, evinde yaşlı, engelli veya bakıma muhtaç bireyleri bulunan ailelere yönelik sağladığı bu destekle önemli bir sosyal yardım hizmeti sunuyor. Başvuruların onaylanmasının ardından, her ayın 15’i ile 31’i arasında gerçekleştirilen ödemeler, ailelerin ekonomik yüklerini hafifletmeyi amaçlıyor. Evde Bakım Maaşı, bakımı üstlenen ailelere sağlanan maddi destekle birlikte, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik devlet desteklerinin etkili bir parçasını oluşturuyor.

MAAŞLAR ZAMLI OLARAK ŞUBAT AYINDA YATIRILACAK

Evde bakım maaşı ödemeleri, ailelere her ay düzenli olarak yapılmaktadır. Ancak, Şubat ayında yapılacak ödemelerde önemli bir gelişme yaşanacak. Engelli vatandaşlarına bakım sağlayan ailelere yönelik evde bakım maaşı, yeni düzenleme ile birlikte artırılarak 7.608 TL olarak belirlenmiştir. Bu zamlı maaşlar, destek alan ailelerin ekonomik koşullarını daha olumlu bir şekilde etkilemeyi hedefleyerek, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yapılan maddi destekleri artırmaktadır.

BAKAN GÖKTAŞ'TAN AÇIKLAMA

Evde bakım maaşı konusundaki açıklamalarını paylaşan Bakan Göktaş, "Engelli vatandaşlarımızın aile bütünlüklerini muhafaza edecek şekilde bakımlarının evde yapılmasını önceliyoruz. Evde Bakım Yardımı ile engellilerin yaşadığı ortamdan ayrılmadan, ailesi veya yakınlarıyla birlikte yaşayarak aile birliğinin korunmasına ve güçlenmesine destek oluyoruz." şeklinde konuştu. Bakan Göktaş'ın bu açıklamaları, devletin sosyal yardım politikalarının aile birliği ve güçlenme odaklı olduğunu vurgulayarak, evde bakım maaşı ödemelerinin ailelerin birliğini korumayı amaçladığını gösteriyor.

Editör: Fatma Gültekin