Nebraska Üniversitesi'nde Uluslararası İşletme ve Pazarlama Bölümü mezunu olan Saka, aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi'nde yüksek lisans yapmıştır. Atletizm kariyerinde önemli başarılar elde etmiş; NCAA tarafından 2009 yılında yılın atleti seçilmiş ve 2005 Akdeniz Oyunları'nda 400m ve 4x400m bayrak kategorisinde Türkiye'yi temsil ederek bronz madalya kazanmıştır.

Kül Masalı Bilge kimdir gerçek adı? Gizem Kala kimdir nereli kaç yaşında oynadığı diziler? Kül Masalı Bilge kimdir gerçek adı? Gizem Kala kimdir nereli kaç yaşında oynadığı diziler?

Saka'nın kişisel hayatına dair bilgiler de mevcuttur. 2015 yılında evlenip 2022'de boşandığı Alpay Başaran'dan bir çocuğu bulunmaktadır. Survivor 2017'de de yer alan Pınar Saka, Olimpiyatlarda Türkiye'yi temsil etmiş ve Survivor'da iddialı bir performans sergilemiştir. Survivor 2024 All Star sezonunda Kırmızı takım üyesi olarak yer almaktadır ve yarışmada dikkat çeken başarılı performanslar sergilemektedir.

Atletizm kariyerinde ABD'de eğitim aldığı sırada Nebraska Omaha Üniversitesi için en hızlı ikinci 400 metre derecesini koşmuş ve çeşitli yarışmalarda birincilikler elde etmiştir.

Pınar Saka'nın kişisel hayatı, eğitimi, spor kariyeri, Survivor performansları ve atletizmdeki başarılarıyla ilgili detaylı bilgiler yukarıda verilmiştir.

Editör: Ebru Kont1