Nefise Karatay, 25 Şubat 2000 tarihinde dünyaya gelmiş bir milli atlettir. Spor yaşamına annesinin teşvikiyle 5 yaşında Fenerbahçe ile başlamış ve uzun atlama ile engelli atlama dallarına ilgi göstermiştir. 2023 sezonunda Survivor'a yedek olarak katılan ve yarı finale kadar yükselen tek kadın yarışmacı olmuştur.

Diğer ünlü isimlerin memleketleri arasında Eskişehirli Burcu Özberk, Kocaelili Demet Özdemir, Kocaelili Demet Akalın, Çanakkaleli Onur Tuna, Bursalı Bensu Soral gibi isimler bulunmaktadır.

Ünlü oyuncu Furkan Andıç, İstanbul'da doğmuş olup babası tarafından Trabzonlu, anne tarafından ise Boşnak kökenli olarak tanımlanmıştır.

Ayrıca, diğer yarışmacılardan İstanbul doğumlu olan Burak Özçivit aslen Gaziantepli, İzmirli Engin Altan Düzyatan, İstanbul'lu Pınar Altuğ, Ankara doğumlu Tamer Karadağlı, Ankara'lı Aybüke Pusat, İstanbul'lu Serenay Sarıkaya gibi isimlerin memleketleri de belirtilmiştir.

Zeynep Mayruk kimdir, kaç yaşında, Tolga Sarıtaş’ın nişanlısı güzelliğiyle büyüledi Zeynep Mayruk kimdir, kaç yaşında, Tolga Sarıtaş’ın nişanlısı güzelliğiyle büyüledi

Survivor All Star 2024 yarışmacısı Nefise Karatay'ın aslen Balıkesir Edremitli olduğunu öğrenenler büyük bir şaşkınlık yaşadı.

Editör: Ebru Kont1