Survivor All Star 2024'e üç hafta önce katılan Sema Aydemir, takım arkadaşı Pınar Saka ile kavgası sırasında fiziksel temas kurduğu gerekçesiyle diskalifiye edildi. Survivor 2018 ve All Star 2022'de mücadele eden eski milli atlet Birsen Bekgöz, tartışmanın başladığı şok edici görüntüler sonrasında konuya dahil oldu.

Survivor Semanın diskalifiyesi sonrası Birsen Bekgözden olay sözler

Acun Ilıcalı'nın yapımcısı olduğu Survivor'ın yeni sezonunda olaylar bitmiyor. Son olarak ada konseyinin ardından Pınar Saka ile yaşadığı kavga sonrasında fiziksel temas nedeniyle Sema Aydemir diskalifiye edildi. Bu kararın sosyal medyada gündem olmasının yanı sıra, eski milli atlet Birsen Bekgöz de bu konuda kendini tutamadı ve tartışmaya katıldı.

"PINAR ZATEN PROVOKATÖRLÜK YAPIYOR"
43 yaşındaki sporcu, "Sema'nın elenmesine çok üzüldüm. Pınar'ın çok provokatif davranışları sonucu neler oldu neler. Kurnazlar karşı tarafı tahrik etmeye çalışır. Pınar zaten kışkırtıcı bir tavır sergiliyor ve sonucunda büyük bir enerji patlaması yaşandı" yorumunda bulundu.

Survivor’da bu hafta (16-17 Nisan) dokunulmazlık oyununu kazanan belli oldu! Haftanın eleme adayları kim oldu? Survivor’da bu hafta (16-17 Nisan) dokunulmazlık oyununu kazanan belli oldu! Haftanın eleme adayları kim oldu?

"BU İŞ CİDDİDİR, ŞAKA DEĞİL"
Survivor Birsen, takipçilerine doping testi ve olası pozitiflik durumunda uygulanacak prosedür hakkında bilgi verdi: Doping cezası, kişisel bir düşmanlık, kumpas veya federasyon içindeki kişilerin keyfi kararıyla verilmez. Birini sevmediğiniz için veya size iftira atıldığı için doping cezası alınmaz. Eğer bir sporcuda doping tespit edilirse, o sporcu geçici olarak men edilir ve doping tespit edildiği süre boyunca elde ettiği tüm dereceler ve madalyalar iptal edilir. Bu ciddi bir meseledir, şaka değildir.

"DOPİNGLİ OLDUĞUN İÇİN REKORUN GEÇERSİZ KILINDI"
2012 Londra Olimpiyatları'nda yarışan Birsen Bekgöz, "Kendi doğrularını kaybedenler kendilerini çamura batmış olarak bulurlar. Pınar Saka, '400 metre Türkiye Rekoru bana ait' diyorsun. Ama insanlara açıkça yalan söylüyorsun! 400 metre rekorun, dopingli çıktığın için geçersiz kılınmış ve eski rekor sahibi olarak bana iade edilmiştir" dedi.

Editör: Tülay Kara