Bakan Göktaş, “Çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması için Haziran ayına ilişkin 887 milyon TL tutarındaki Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesini hesaplara yatırıyoruz” ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARA YÖNELİK SOSYAL HİZMETLERE VURGU

Bakan Göktaş, çocuklara yönelik sosyal hizmetlerin önemine dikkat çekerek, bu hizmetlerin çeşitlendirilmesi ve çocukların farklı ihtiyaçlarının gözetilmesi konusunda yoğun çaba sarf ettiklerini belirtti. Bakan, çocukların aile yanında ve sosyal çevrelerinde desteklenmelerinin önemine vurgu yaparak, “Bu doğrultuda SED ile çocukları, ailelerinin yanında ve sosyal çevresi içerisinde desteklediklerini ifade eden Bakan Göktaş, çocukların milli değerlere sahip, kendine güvenen, eğitimli ve sağlıklı birer fert olarak yetişmeleri için tüm gayretleriyle çalıştıklarını vurguladı.

Konut satışlarında şok düşüş! Konut satışlarında şok düşüş!

AİLE ODAKLI YAKLAŞIM

Bakan Göktaş, aile odaklı sosyal hizmet modelleri ile çocukların öncelikli olarak aile şefkati ve sıcaklığı ile yetişebilmeleri için gayret gösterdiklerini ifade ederek, “Çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması için Haziran ayına ilişkin 887 milyon TL tutarındaki Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesini hesaplara yatırıyoruz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi