Tejada, Panama milli takımının formasını tam 103 kez giyerek 43 gol kaydetmiş bir efsaneydi. Santa Librada semtindeki mahalle maçında aniden fenalaşarak kalp krizi geçiren futbolcunun acı kaybı futbol dünyasında derin bir üzüntü yarattı.

Panama'nın en golcü oyuncusu unvanını taşıyan Luis Carlos Tejada, futbol kariyeri boyunca Meksika, ABD, Peru ve Kolombiya gibi farklı ülkelerde 15'ten fazla takımın formasını giydi. Toplamda 500'den fazla maça çıkan ve 200'den fazla gol atan Tejada, Peru ve Panama'da lig şampiyonlukları yaşadı. Altın Kupa'da gol kralı olma başarısını elde ederken, Orta Amerika Kupası'nda da şampiyonluk yaşadı.

Girona - Rayo Vallecano Taraftarium, Taraftarium24, Justin TV şifresiz izleme linki Rayo Vallecano [s sports] ŞİFRESİZ İdman TV CANLI izle Girona - Rayo Vallecano Taraftarium, Taraftarium24, Justin TV şifresiz izleme linki Rayo Vallecano [s sports] ŞİFRESİZ İdman TV CANLI izle

Luis Carlos Tejada'nın ani ve erken vefatı futbol camiasında büyük bir kayba neden olmuş, sevenleri ve futbolseverler tarafından büyük bir saygı ve özlemle anılmaktadır. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

Editör: Ebru Kont1