Dolar uçacak! O tarihte 39 TL seviyelerinde olacak Dolar uçacak! O tarihte 39 TL seviyelerinde olacak

Bakan Işıkhan'ın ifadeleri şu şekildedir:

"85 milyon vatandaşımızın refahı Türkiye’nin refahı ve gücü demektir. Emeklilerimiz bu refahı en çok hak edenlerimiz arasında yer almaktadır. Emeklilerimizin önemli süreci sosyal, ekonomik ve ruhsal anlamda huzur içinde geçirmelerini sağlamak en büyük temennimizdir. Onlar ülkemizin emek verenleri ve ülkemizin emektarlarıdır.

2024 yılı, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile emekliler yılı olarak ilan edildi. Emekliler yılına dair ilk adımı emeklilere yapılan ek zamla attık. 2024 yılının ilk yarısı için memur emeklilerimize yüzde 49.25 artış sağlandı. SSK ve Bağkur emeklilerimize yüzde 37.57 olarak ortaya çıkan artış oranlarına 11.68 puan daha ekleyerek emekli artış oranlarını tüm emekliler için eşitledik.

SSK ve Bağkur emeklisi vatandaşlarımızın maaş artış oranlarını memur emeklisi maaş artışları gibi yüzde 49.25’e yükseltmiş olduk. Tüm emeklilere hayırlı olmasını diliyorum. Son zam oranları Resmi Gazete'de yayımlandıktan sonra oluşan aylık farkları 1 hafta içerisinde emeklilerimizin hesabına yatmış olacaktır."

Bakan Işıkhan, emeklilerin artış oranlarını eşitleme ve ek ödeme tarihleri hakkında detayları paylaştı ve emeklilere yapılan zamın memur emeklileriyle eşitlendiğini belirtti. Resmi Gazete'de yayımlanan zam oranlarına göre oluşan aylık farkların ise 1 hafta içerisinde emeklilerin hesaplarına yatırılacağını söyledi.

Editör: Ebru Kont1