Şırnak'ta Oy Kullanma Skandalı

Şırnak'ta 6 bine yakın seçmenin kayıtlı olduğu okulda tek bir sivil seçmenin olmadığı iddia edildi. Olayı yatıştırmak isteyen polislere hakarette bulunan kişiler, yakalanarak gözaltına alındı.

Gaziantep’te öğrenciyi döverek servis aracına bindiren sürücü ile ilgili flaş gelişme Gaziantep’te öğrenciyi döverek servis aracına bindiren sürücü ile ilgili flaş gelişme

Oy Kullanmaya Gelenlere Hakaret Edildi

Türkiye genelinde oy verme işlemleri devam ederken, bazı illerde gerilim tırmandı. Şırnak'ta da benzer bir durum yaşandı. Tümgeneral Ömer Keçecigil İlkokulu'nda kayda geçen görüntülerde, bazı kişiler okulda toplam 5950 seçmenin kayıtlı olduğunu ve aralarında tek bir sivil olmadığını iddia ederek oy kullanmaya gelenlere tepki gösterdi.

Polise Hakaret Eden Kişilere Gözaltı

Okul önünde toplanan kalabalık grup, sandığa giden kişilere yönelik, "Onursuzlar, haysiyetsizler" şeklinde ağır hakaretlerde bulundu. Taraflar arasında arbede çıkarken tansiyon her geçen dakika daha da yükseldi. Olaylar üzerine harekete geçen emniyet yetkililerine de hakaret edildi. Tespit edilen şüpheliler tek tek gözaltına alındı.


E1664911 107C 4350 A2A4 2F2D40Bf135D3Ee99114 Ee7B 4Ac9 836D 264C94B4E98C
Editör: Muharrem Türkoğlu